W dniach 8 i 9 listopada 2017 r. nauczyciele z naszej szkoły brali udział w szkoleniu - " Kształcenie zawodowe i ustawiczne wobec oczekiwań lokalnego rynku pracy". Szkolenie odbyło się w Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu.

Omawiane były następujące zagadnienia:

• Przepisy prawne dotyczące zmian w systemie oświaty,
  • Jak rozwijać umiejętności cyfrowe uczniów,
  • Zmiany w kształceniu zawodowym i ustawicznym oraz doradztwie edukacyjno-zawodowym,
  • Kompetencje miękkie w kształceniu zawodowym,
  • Innowacje pedagogiczne w oparciu o elektroniczne zasoby edukacyjne,
  • Zintegrowany System Kalifikacji i Polska Rama Kwalifikacji.

Zaprezentowane zostało Laboratorium branżowe, gdzie mogliśmy zapoznać się z symulatorem jazdy w trudnych warunkach, oraz wybrane ćwiczenia praktyczne ukazujące możliwości wykorzystania pozyskanego sprzętu i oprogramowania specjalistycznego podczas pracy z młodzieżą.

Uczniowie o szkole: