21.04.2018r.  uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu po raz trzeci zorganizowali Bieg po Zdrowie. Współorganizatorami tego wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego oraz Klub Sportowy „Koziołek”.

W biegu wzięło udział ponad 150 dzieci, które rywalizowały na różnych dystansach. Po kategoriach dziecięcych odbył się Bieg Główny na dystansie 5,2 km, w którym zwyciężył Mariusz Dyczek ze Zdzieszowic. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Ewelina Bartocha z Lisowa. Wspólnie z biegaczami wystartowali zawodnicy  w kategorii Nordic  Walking, łącznie ponad 200 osób. Podczas wydarzenia studenci z Państwowej  Wyższej Szkoły  Zawodowej w Raciborzu wykonywali masaże, a uczniowie Zespołu Szkół nr 1 częstowali wszystkich zdrowymi smakołykami – owocami, warzywami, wodą oraz sokami. Oczywiście po biegu na zawodników czekał posiłek regeneracyjny – gorąca grochówka przygotowana przez Spółdzielnię Socjalną „Pszczółka”.

Przybyłym towarzyszyły wielkie emocje. Słoneczna pogoda wprawiła wszystkich w dobry nastrój i zwiększyła frekwencję uczestników. Zabawa była przednia. Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy Biegu składają serdeczne podziękowania:

Patronat

- Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

- Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

Współorganizator

- Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

- Klub Sportowy „Koziołek”

Patronat medialny

-TVP 3

- telewizja miejska TVM

- Radio Park

- portal KK 24

- Dobra Gazeta

Główny sponsor

- Grupa Azoty

Pozostali sponsorzy

- Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego

- Stowarzyszenie Eko Serce

- Zarząd i Rada Osiedla Koźle Zachód

- Spółdzielnia Socjalna „Pszczółka”

- firmy:  Optyk Maxima, Mac Donalds, Carrefour, Cardio-Sport, Berger, Zamkon, Stiller –pokrycia dachowe

-Salon Fryzjerski „ BRYSIAK”

-Salon Kosmetyczny „BEAUTY&NAILS”

-Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu Instytut Kultury Fizycznej i     Zdrowia - profesjonalny masaż sportowy

- Centrum handlowe „Odrzańskie Ogrody”

- Zjeżdżalnia grawitacyjna „Harcówka” na Górze Św.

Uczniowie o szkole: