W dniu 27.02.2018r odbyły się warsztaty dla klas 4cT, 2cT, 3f oraz 2ek . Dotyczyły one problemów ludzi starszych. Warsztaty zostały przeprowadzone przez Panią Mirosławę Szamotowicz dyrektora Zespołu Szkół Medycznych, oraz przez uczennice klasy drugiej Martynę i Gosię.

Podczas warsztatów zaprezentowano symulator odczuć starczych,oraz defibrylator. Chętni uczniowie mieli okazję założyć symulator, który umożliwił poznanie ograniczeń osób starzejących się. Ułatwił  on  zrozumienie i dostrzeżenie problemów związanych z codziennymi sytuacjami życiowymi  takimi jak ograniczenia w poruszaniu się, widzeniu i słyszeniu.

W naszym otoczeniu znajdują się osoby starsze, które nie proszą o pomoc, nie znaczy to, że jej nie potrzebują. Po założeniu symulatora można się było przekonać jakie ograniczenia  wpływają  na jakość życia osób starszych. Doświadczenie na chwilę  bycia osobą starszą pozwala rozbudzić empatię i szacunek dla drugiego człowieka.

W związku z coraz bardziej starzejącym  się społeczeństwem, pojawia się problem opieki nad osobami starszymi. W odpowiedzi na zapotrzebowanie wykwalifikowanej kadry Pani dyrektor ZSM  przedstawiła  szeroką ofertę edukacyjną na rok szkolny 2018/2019.

 

Uczniowie o szkole:

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do IODO:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich