Czy ten zawód jest dla mnie? Jakie kwalifikacje są potrzebne do jego wykonywania? Jak wygląda praca na danym stanowisku? Odpowiedzi na te pytania poznali uczniowie Zespołu Szkół nr 1 biorący udział w ogólnopolskim projekcie „Dzień Przedsiębiorczości” 21 marca 2018 r. To już 15 edycja, w której biorą udział nasi uczniowie. „Dzień Przedsiębiorczości” organizowany przez Młodzieżową Organizację Przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. W tym roku młodzież odwiedziła takie instytucje jak Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Bank Pekao SA, Powiatowy Urząd Pracy oraz Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu. Koordynatorzy szkolni projektu Joanna Brdękiewicz i Małgorzata Spychalska oraz uczniowie serdecznie dziękują instytucjom, które wzięły udział w programie i ich pracownikom za życzliwe przyjęcie, miłą atmosferę i okazaną cierpliwość w dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem oraz za chęć wspierania młodzieżowych inicjatyw edukacyjnych.

Uczniowie o szkole: