Zespół Szkół nr 1 był organizatorem konferencji metodycznej dla nauczycieli wf powiatów: brzeskiego, strzeleckiego, prudnickiego, krapkowickiego  i kędzierzyńsko - kozielskiego w w ramach doskonalenia zawodowego.

Temat konferencji:

1. Metody nauczania i oceniania podstawowych umiejętności gimnastycznych.
  2. Aktywizacja uczniów mniej uzdolnionych ruchowo.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią dr Katarzynę Sojka - Krawiec, wykładowcę Politechniki Opolskiej wydział Wychowania Fizycznego  i Fizjoterapii oraz nauczyciela wf II LO w Kędzierzynie - Koźlu Marka Słotę.  W części praktycznej aktywnie uczestniczyli uczniowie i nauczyciele.  Konferencja umożliwiła zdobycie nowych doświadczeń zawodowych i wykorzystania ich w pracy z uczniami.

19.04.2018r.

9.00 – 9.30. Przywitanie zaproszonych gości.

9.30. – 11.00. Część I . Metody nauczania i oceniania podstawowych umiejętności gimnastycznych w szkole ponadgimnazjalnej.

11.00. -  11.30 . Przerwa na kawę i ciastko oraz wymianę doświadczeń.

11.30. -  12.30. Część II . Aktywizacja uczniów mniej sprawnych ruchowo.

12.30. – 13.15. Podsumowania zajęć. Dyskusja.

13.15.- 13.30. Zakończenie konferencji. Wręczenie zaświadczeń.

Uczniowie o szkole: