O kuchni po angielsku

W ramach realizacji projektu edukacyjnego "Mam apetyt na czytanie" w bibliotece szkolnej odbyła się nietypowa lekcja. Zaproszono na nią klasę o profilu gastronomicznym (1 cT) i omawiano przepisy kulinarne, ale... po angielsku.

Lekcja miała na celu wprowadzenie specjalistycznego słownictwa z zakresu gastronomii przy pomocy księgozbioru biblioteki szkolnej. Praktyczne zadania i ćwiczenia leksykalno-gramatyczne zastosowane podczas lekcji pomogą porozumieć się w najbardziej typowych sytuacjach w branży gastronomicznej. Zajęcia tego typu są bardzo ważne w edukacji uczniów, gdyż umożliwią przygotowanie się do praktyk zawodowych i pracy za granicą oraz ułatwią zdobycie niezbędnych w pracy umiejętności językowych.

Izabela Truty