"Mam apetyt na ... czyli co chciałbym przeczytać!" - prezentacja nowości książkowych w bibliotece szkolnej

W ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA zakupiono do biblioteki szkolnej dużo interesujących książek. Artykuł ten rozpoczyna cykl prezentowania książek z rozmaitych dziedzin. Na początek zapraszam do przeczytania biografii znanych sportowców.

  W serii #SUPERHEROSI ukazała się książka autorstwa Yvette Żółtowskiej-Darskiej pt. Szczęsny. Chłopak, który odważył się być bramkarzem. Szczęsny to opowieść o chłopcu, który nigdy nie bał się wyzwań. Który wybierając karierę bramkarza, odważył się mierzyć nie tylko ze sportowymi rywalami, ale także z legendą własnego ojca, również znakomitego bramkarza. Wreszcie, to historia wzlotów, upadków oraz twardych lekcji życia, z których każdy z nas zawsze może wyjść silniejszy.

 Najpopularniejszy youtuber sportowy w Polsce Krzychu Golonka napisał książkę Trenuj z Krzychem. Graj jak najlepsi piłkarze świata. Dzięki niej:

- sprawdzisz swój piłkarski poziom w specjalnie dla Ciebie przygotowanym #TeścieKrzycha

- krok po kroku nauczysz się najlepszych trików

- poznasz piłkarskie tajemnice najlepszych zawodników świata

- w #DziennikuTreningowym zaplanujesz swój trening na najbliższy czas

Dołącz do #ArmiiKrzycha i graj jak najlepsi !

            W serii ZOSTAŃ MISTRZEM ukazała się książka pt. Napastnicy. snajperzy, dryblerzy, szaleńcy autorstwa Joanny Jagiełło i Jarosława Kaczmarka. Co jest najważniejsze w piłce nożnej? Oczywiście GOLE! Nic więc dziwnego, że za najwybitniejszych piłkarzy uważa się tych, którzy strzelają ich najwięcej. To dlatego nazywani są: snajperami, łowcami goli, czasem szaleńcami.
Oto oni: Ronaldo, Drogba, Griezmann, Suarez, Lewandowski, czyli pięciu wspaniałych napastników. Ich historie są jak pasjonujące mecze. Co sprawiło, że zostali mistrzami? Jak osiągnęli doskonałość? Sprawdź to! W książce oprócz pasjonujących historii znajdziesz:

  • infografiki ilustrujące akcje pod bramką w czasie najsłynniejszych meczów
  • rady, jak zostać skutecznym napastnikiem, a w przyszłości mistrzem
  • uwagi wybitnego napastnika reprezentacji Polski, który wylicza mocne i słabe strony bohaterów książki
  • mnóstwo kolorowych zdjęć, dzięki którym zobaczysz, jak na przestrzeni lat zmienił się świat piłki nożnej.

Na pierwszego czytelnika, który wypożyczy jedną z w/w książek czeka nagroda książkowa.

Zapraszam!
Izabela Truty

 

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do IODO:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich