Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

Uczniowie klasy I i III technikum ekonomicznego biorą udział w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej. Jest to największy projekt edukacyjny z zakresu edukacji giełdowej kierowany do młodzieży szkolnej.

Projekt składa się z dwóch podprojektów: Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej „SIGG” oraz kursu e-learningowego. Każdy Zespół otrzymuje do dyspozycji wirtualne środki w kwocie 20 000 zł. Środki te zdeponowane są na rachunku pieniężnym, który wraz z rachunkiem papierów wartościowych stanowi część wirtualnego rachunku inwestycyjnego Zespołu. W trakcie Gry Zespoły inwestują posiadane środki, starając się je pomnożyć. Do tej pory wzięło udział w projekcie niemal 260 tys. uczniów z całej Polski.
W tym roku na najlepszy Zespół czeka nagroda w wysokości 10 tys. zł, a łączna pula nagród wynosi 85 tys. zł. Organizatorami projektu są Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Fundacja GPW. Partnerem strategicznym jest Fundacja im. Lesława A. Pagi. Partnerami projektu są również Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych oraz Warszawski Instytut Bankowości. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Finansów.