Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

28 listopada 2018 roku  Zespół Szkół nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu odebrał Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie. Minister Edukacji Narodowej przyznała to prestiżowe wyróżnienia 64 szkołom należącym do sieci szkół promujących zdrowie w Polsce. Uroczystość otworzyła Marzenna Habib − wicedyrektor ORE. Wśród zaproszonych gości byli obecni również:  przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej – Agnieszka Ludwin, prof. Barbara Woynarowska, przewodnicząca Centralnej Kapituły Krajowego Certyfikatu „Szkoła Promująca Zdrowie”; jak również Kuratorzy Oświaty, dyrektorzy wyróżnionych szkół oraz wojewódzcy i szkolni koordynatorzy projektu.

Przyznanie Certyfikatu jest potwierdzeniem, że szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie oraz wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć będących wynikiem wieloletniej, długofalowej i systematycznej pracy. Program Szkoła Promująca Zdrowie realizowany jest w Polsce od 1991 r. Koncentruje się przede wszystkim na promowaniu zdrowego stylu życia. Ten ruch cieszy się w naszym kraju dużym zainteresowaniem, ponieważ jego podstawowe założenia dobrze wpisują się w dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą rolę szkoły.

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do IODO:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich