Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

WARTO POMAGAĆ.

W związku z przypadającym 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza przeprowadzone zostały z młodzieżą naszej szkoły, działającą w Szkolnym Klubie Wolontariatu i Klubie Aktywnych OHP,  wywiady na temat „Czym dla mnie jest wolontariat”. Może wypowiedzi młodzieży bezinteresownie angażującej się w pomaganie, zachęcą innych do włączenie się w działanie wolontariatu.

JULIA  kl. II

Już w gimnazjum brałam udział w różnych akcjach i działaniach na rzecz potrzebujących. Angażowałam się w działania PCK, zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska i zbiórki paczek dla ubogich dzieci. Obecnie jestem uczennicą technikum i staram się kontynuować pracę w charakterze wolontariusza. Jestem zaangażowana w odwiedzanie  i pracę na rzecz podopiecznych Domu św. Karola oraz zbiórki żywności na rzecz chorych  i potrzebujących. Staram się także uczestniczyć w akcjach wspieranych przez Szkolny Klub Wolontariatu.

Jestem wolontariuszem ponieważ lubię pomagać innym i spędzać  czas z ludźmi w których życie mogę wnieść trochę radości. Poza tym dostrzegam, że wolontariat sprawia mi radość oraz pozwala na zdobywanie nowych doświadczeń.

OLA kl. III

Pracę w charakterze wolontariusza rozpoczęłam dwa lata temu. Dużą przyjemność sprawia mi praca z dziećmi. Dlatego staram się pomagać w przygotowaniach i brać udział w imprezach oraz działaniach skierowanych do najmłodszych. Najchętniej zajmuję się animacjami dla dzieci i malowaniem buziek. Sama widzę ile przyjemności daje to dzieciom, a mi pozwala poczuć się potrzebnym i dobrym oraz rozwinąć swoje zdolności plastyczne.

NICOLA kl. III

Dlaczego jestem wolontariuszem? Bo lubię robić coś bezinteresownie dla innych, lubię widzieć, że to co robię daje innym radość. Co mi to daje? Satysfakcję i poczucie, że do czegoś się w życiu nadaję i jestem komuś potrzebna. Pozwala mi wyjść z domu, spotkać różnych ludzi i nawiązać z nimi nić porozumienia. Szczególną satysfakcję sprawia mi praca na rzecz dzieci. Za swoją pracę otrzymałam wyróżnienie podczas ubiegłorocznej Miejskiej Gali Wolontariatu. Wolontariat ciągle uczy mnie wrażliwości, samodyscypliny, odpowiedzialności za siebie i innych oraz odnajdywania się w różnych sytuacjach i warunkach.

SARA kl. II

Od dwóch lat staram się angażować w różne akcje organizowane przez Wolontariat Szkolny i Klub Aktywnych. Pracowałam jako wolontariusz m. in. podczas Charytatywnych Biegów Mikołajkowych, miejskich happeningów i zbiórek na rzecz podopiecznych OTOZ Animals i przytuliska dla zwierząt oraz angażowałam się w projekt „Dbajmy o siebie – od przedszkolaka do seniora”. Za swoje działania wyróżniona zostałam w ubiegłym roku podczas Miejskiej Gali Wolontariatu. Dużą przyjemność sprawia mi uśmiech na twarzach dzieci z którymi pracuję oraz myśl, że bezinteresownie mogę zrobić coś dla innych potrzebujących pomocy.  Podczas działań czuję dużą radość, mam wrażenie jakby napełniała się dobrą energią. Poza tym nabrałam większej wiary w siebie, w to, że potrafię i mogę się przydać do zrobienia czegoś dobrego, godną zaufania, odpowiedzialniejszą i chętną do pomocy. A co jest dla mnie ważne, moi rodzice doceniają to, że angażuję się w działania wolontariatu. I są ze mnie bardzo dumni.

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do IODO:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich