Pracowity grudzień SU

Jak co roku w grudniu nastąpiła kumulacja działań Samorządu Uczniowskiego. Tradycyjnie w „mikołajki” uczniowie ZS1 spotkali się na długiej przerwie w sali gimnastycznej, by zatańczyć  mikołajkową zumbę. W tym roku poprowadziły ją Sonia Wojciechowska oraz Dobromira Warner. Imprezę zdominowali pierwszoklasiści, choć i starsi uczniowie dali się namówić na odrobinę szaleństwa w czapeczce św. Mikołaja.

W tym samym dniu odbyła się także druga edycja TURBOKOZAKA, której pomysłodawcą i głównym organizatorem był Jan Sotor. Do rywalizacji stanęło 6 drużyn, a najlepsi w zmaganiach z piłką nożną okazali się uczniowie z klasy 4aT.

Kolejną imprezą grudniową był wyjazd chętnych uczniów z różnych klas naszej szkoły na jarmark bożonarodzeniowy do Krakowa. Zanim jednak młodzież rozpoczęła zakupy, miała możliwość podziwiania wystawy szopek krakowskich wpisanej na listę UNESCO. Wycieczka odbyła się dzięki ogromnemu zaangażowaniu Wiktorii Groetschel – przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego.

Po okresie intensywnych działań grudniowych nadchodzi czas wyciszenia i refleksji, której zdecydowanie służą Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji Samorząd Uczniowski życzy wszystkim ludziom dobrej woli radosnego, rodzinnego, pełnego ciepła i miłości świętowania, a w nadchodzącym roku 2019 spełnienia marzeń i optymizmu, który pomoże przetrwać trudne chwile.

Rada Samorządu Uczniowskiego