Betlejemskie Światełko Pokoju w murach Budowlanki

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje obiega świat. To światełko, symbol pokoju i braterstwa, przynosi co roku absolwent ZS1, były przewodniczący szkoły, druh Tadeusz Witczak. Przejął je zarząd Samorządu Uczniowskiego ZS1: Wiktoria Groetschel i Jan Sotor. Pani dyrektor Urszula Więcek otrzymała serdeczne życzenia od kędzierzyńskiego Hufca ZHP dla całej społeczności szkolnej. Odpalaniu ognia towarzyszyło kolędowanie i radosna, świąteczna atmosfera.

Aneta Nawizowska

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do IODO:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich