Betlejemskie Światełko Pokoju w murach Budowlanki

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje obiega świat. To światełko, symbol pokoju i braterstwa, przynosi co roku absolwent ZS1, były przewodniczący szkoły, druh Tadeusz Witczak. Przejął je zarząd Samorządu Uczniowskiego ZS1: Wiktoria Groetschel i Jan Sotor. Pani dyrektor Urszula Więcek otrzymała serdeczne życzenia od kędzierzyńskiego Hufca ZHP dla całej społeczności szkolnej. Odpalaniu ognia towarzyszyło kolędowanie i radosna, świąteczna atmosfera.

Aneta Nawizowska