W czwartek 24 stycznia 2018 roku uczniowie klasy 2 eT naszej szkoły wzięli udział w projekcji filmu zorganizowanego przez Szkolną Grupę Amnesty International działającą przy I Liceum Ogólnokształcącym w Kędzierzynie-Koźlu oraz spotkaniu z jego bohaterką p. Dorotą Szelezińską. Film opowiada o Polkach utrzymujących kontakt z Syryjczykami, uwięzionymi w ogniu konfliktu zbrojnego.

Najbardziej wzruszający był bezpośredni kontakt z Aminem, głównym bohaterem filmu, który obecnie przebywa na terenie Turcji. Dzięki Messengerowi mogliśmy usłyszeć jego przesłanie „My nie chcemy pieniędzy, chcemy mieć z Wami kontakt, chcemy żebyście o nas pamiętali”. I to jest najważniejsze – pamięć o innych ludziach, o tych którzy walczą o przetrwanie, o dzieciach, które nie znają smaku banana, bo świat nie może o nich zapomnieć!!!!

Uczniowie o szkole:

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do IODO:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich