IV POWIATOWY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ

13 marca 2019r. w Zespole Szkół nr1 w Kędzierzynie – Koźlu odbył się IV Powiatowy Konkurs Gwary Śląskiej, w którym uczestniczyło 72 uczniów różnych szkół naszego powiatu. Rywalizowali w trzech kategoriach:

1. Test pisemny
  2. Odpowiedź ustna – odczytanie obrazu w gwarze i przyporządkowanie tytułu po Śląsku do filmu.
  3. Część praktyczna – uczestnicy zmagali się z rowerami i musieli nazwać poszczególne elementy w gwarze.

Majstrem powiatu w gwarze śląskiej został Marcel Barzantny z I Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie – Koźlu, za nim uklasyfikowali się Adam Nowak z Zespołu Szkół w Komornie, Andreas Wilk z Zespołu Szkół nr1 w Kędzierzynie – Koźlu oraz Andreas Kandziora z Zespołu Szkół w Pawłowiczkach. Zmaganiom konkursowym towarzyszyły występy uczniów, prelekcja o literaturze śląskiej i regionalne specjały.