IV POWIATOWY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ

13 marca 2019r. w Zespole Szkół nr1 w Kędzierzynie – Koźlu odbył się IV Powiatowy Konkurs Gwary Śląskiej, w którym uczestniczyło 72 uczniów różnych szkół naszego powiatu. Rywalizowali w trzech kategoriach:

  1. Test pisemny
  2. Odpowiedź ustna – odczytanie obrazu w gwarze i przyporządkowanie tytułu po Śląsku do filmu.
  3. Część praktyczna – uczestnicy zmagali się z rowerami i musieli nazwać poszczególne elementy w gwarze.

Majstrem powiatu w gwarze śląskiej został Marcel Barzantny z I Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie – Koźlu, za nim uklasyfikowali się Adam Nowak z Zespołu Szkół w Komornie, Andreas Wilk z Zespołu Szkół nr1 w Kędzierzynie – Koźlu oraz Andreas Kandziora z Zespołu Szkół w Pawłowiczkach. Zmaganiom konkursowym towarzyszyły występy uczniów, prelekcja o literaturze śląskiej i regionalne specjały.

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do IODO:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich