Duży sukces podczas Wojewódzkiego Konkursu Fryzjerskiego

W dniu 26.04.2019 r. w Zespole Szkół nr 1 odbył się Wojewódzki Konkurs „Najsprawniejszy w zawodzie – fryzjer” zorganizowany przez Opolską Wojewódzką Komendę OHP. Do zmagań konkursowych przystąpiło 13 młodych fryzjerów, uczniów trzecich klas szkół zawodowych z całego województwa opolskiego.  Konkurs składał się z części teoretycznej – testu wiedzy  i części praktycznej, podczas której uczestnicy na główkach fryzjerskich układali fale i loczki  oraz upinali fryzury koktajlowe na modelkach. Komisja pod przewodnictwem pani Ireny Wróblewskiej wyłoniła laureatów, wśród których były uczennice naszej szkoły.

I miejsce – Justyna Sosna  Zespół Szkół nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu

II miejsce – Wiktoria Franecka  Zespół Szkół nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu

III miejsce Oliwia Fulneczek  Zespół Szkół Mechanicznych w Głubczycach

IV miejsce Nicola Mędrek   Zespół Szkół nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu.

Justyna Sosna - zwyciężczyni etapu wojewódzkiego reprezentować będzie Opolską Wojewódzką Komendę OHP podczas konkursu  na szczeblu ogólnopolskim.