Jeździec

KWALIFIKACJA WYODRĘBNIONA W ZAWODZIE:

ROL.01. Jeździectwo i trening koni

CELE KSZTAŁCENIA:

Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie jeździec powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji ROL.01. Jeździectwo i trening koni:
1) wykonywania czynności związanych z chowem i użytkowaniem koni;
2) przygotowywania koni do użytkowania sportowego, wyścigowego, rekreacyjnego i terapeutycznego;
3) wykonywania czynności związanych z treningiem koni sportowych, wyścigowych, rekreacyjnych i terapeutycznych;
4) obsługiwania urządzeń związanych z użytkowaniem i treningiem koni.

Szkoła zapewnia uczniom możliwość uczestniczenia w zawodach jeździeckich (jako zawodnik, obsługa parkuru lub czworoboku oraz pomoc w formie sekretarza sędziego).

MOŻLIWOŚCI PODNOSZENIA KWALIFIKACJI W ZAWODZIE:

Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie jeździec po potwierdzeniu kwalifikacji ROL.01. Jeździectwo i trening koni może uzyskać dyplom zawodowy w zawodzie technik hodowca koni po potwierdzeniu kwalifikacji ROL.06. Organizacja chowu i hodowli koni oraz uzyskaniu wykształcenia średniego lub średniego branżowego.