Wojewódzki Turniej Układania Kostki Rubika

6 czerwca w Zespole Szkół nr 1 odbył się Wojewódzki Turniej Układania Kostki Rubika. To była pierwsza tego typu impreza w naszej szkole i mamy nadzieję na kolejne edycje tego turnieju, gdyż spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.  Gościliśmy uczniów szkół podstawowych i średnich. Szesnastu zawodników walczyło ze sobą w trzech kategoriach: 3x3x3, 2x2x2, i Pyraminx. Turniej był bardzo emocjonujący, ponieważ dla zawodników ważna była każda sekunda, a nawet jej część. Najlepszym zawodnikiem okazał się Szymon Brzana, który wygrał wszystkie konkurencje w kategorii szkół podstawowych oraz Bartosz Kotowicz w kategorii szkół średnich.

Turniej Układania kostki Rubika odbył się dzięki zaangażowaniu Dyrekcji, nauczycieli i uczniów ZS1.  Głównym fundatorem nagród był sklep internetowy  Strefa-Kostek.pl, który jednocześnie użyczył sprzęt niezbędny do przeprowadzenia zawodów oraz  Zespół Szkół nr 1.