,,HAZARD ? NIE, DZIĘKUJĘ!” - spotkanie dla ekonomistów i logistyków

7 czerwca w Zespole Szkół nr 1 odbyło się spotkanie z przedstawicielami Krajowej Administracji Skarbowej. Temat godzinnego wykładu to ,, Hazard? Nie, dziękuję!”. Uczestniczyły w nim klasy 1eT i 1lT, które uzyskały odpowiedzi na pytania: czym jest hazard?; kto może uczestniczyć w grach hazardowych?; dlaczego jest on  ograniczany?; czym jest uzależnienie?; jakie jest prawo do udziału w grach hazardowych?. Uczniowie mogli zadawać pytania, na które Panie prowadzące spotkanie  z przyjemnością odpowiadały. Uczestnicy dowiedzieli się bardzo ważnych rzeczy, np.: że anonimowość  w sieci jest pozorna, każdą osobę w sieci można zidentyfikować z imienia i nazwiska, że firmy urządzające gry za pieniądze i oferujące wygrane pieniężne lub rzeczowe nie są firmami charytatywnymi, lecz są nastawione na osiągnięcie dużego zysku. Uczestnicy uważnie się przysłuchiwali i zapamiętali, że w rzeczywistości nie mamy wpływu na trafienie wyniku gry skutkującego wygraną, oraz że pewna wygrana w grach  internetowych jest mitem. Każdy najmniejszy zakład o pieniądze = grze hazardowej. Spotkanie podsumowano testem, który uświadomił uczniom, że spotykają się z hazardem na co dzień – nawet niepozorne zdrapki zaliczamy do gier hazardowych.

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do IODO:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich