Młodzi mistrzowie lean nagrodzeni!

25 września 2019 r. w siedzibie podlegającego samorządowi województwa Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG), odbyło się wręczenie nagród w konkursie na najlepszy projekt „Akademii Młodego Lean Managera”

Drugie miejsce przypadło uczniom naszego Zespołu Szkół nr. 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu.

Skład zespołu: Artur Wieczorek, Szymon Kostka, Robert Domin uczniowie klasy 4aT

Opiekun: Halina Niedzielska-Gmyrek

Tytuł projektu: Zaprojektowanie i opracowanie ciągów komunikacyjnych dla osób odwiedzających przedsiębiorstwo „Multiserwis” z uwzględnieniem p. poż. i dróg ewakuacyjnych.

W Akademii Młodego Lean Menagera brało udział w sumie 36 grup uczniów ze szkół technicznych i zawodowych woj. opolskiego. Udział w tym projekcie pozwolił im zdobyć doświadczenie,  pracować w grupie, radzić sobie z zadaniami pod presją czasu, wypracowywać kompromisowe rozwiązania, ale też zrozumieć błędy, które popełniają na co dzień oraz w życiu prywatnym.

 W ramach Akademii w poprzednim roku szkolnym, we współpracy z firmami z Opolszczyzny, uczniowie ci kształtowali umiejętności i postawy związane z kreatywnością,  innowacyjnością czy optymalizacją procesów w firmach.

- Dzięki udziałowi w takim przedsięwzięciu prócz wiedzy, którą dostajecie na lekcjach, nabywacie też niezwykle cenne kompetencje społeczne – podkreślał marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła. - W szkole często nie ma czasu na ich przekazywanie. Trzeba wyjść poza nią, pójść w inne środowisko i w ten sposób je zdobywać. Do wiedzy dziś jest bardzo łatwy dostęp. Ale im więcej, oprócz tej wiedzy, zdobędziecie różnych kompetencji, takich jak umiejętność współpracy, projektowania, zawierania kompromisu, tym wasze szanse na znalezienie właściwego miejsca w życiu będą większe.

Prace zespołów uczniowskich oceniało jury, w skład którego weszli przedstawiciele OCRG, RZPWE, a także przedstawiciele firm: Kamila Figura, HR Manager firmy Projektanci Kariery oraz Daria Gwizdek, kierownik ds. personalnych firmy Elsteel.

 
 
 

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do IODO:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich