Ekonomiści na XV Nyskim Festiwalu Nauki

26 września 2019 roku uczniowie klasy drugiej technikum ekonomicznego ZS nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu brali udział w piętnastej edycji "Nyskiego Festiwalu Nauki", którego organizatorem jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie. Hasło tegorocznej edycji brzmiało "nauka w służbie społeczeństwa"

Tego dnia uczniowie wzięli udział w warsztatach, które rozpoczęły się od "Sesji burzy mózgów", podczas której mogli rozwinąć swoją wyobraźnię, wymyślając nietypowe rozwiązania dla codziennych sytuacji.
Następnie odbył się wykład pt. "Nawiązywanie i prowadzenie łączności DX - wychodzące za pomocą sprzętu krótkofalarskiego przez operatorów". Na ostatnich zajęciach, które dotyczyły "Techniki skanowania 3D światłem strukturalnymi" uczniowie mięli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy oraz osobiście przekonać się o możliwościach skanera. Na koniec ekonomiści wzięli udział w zajęciach dotyczących dronów.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z warsztatów, na których dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy.

Oliwia Stasiak 2eT