Ekonomiści na XV Nyskim Festiwalu Nauki

26 września 2019 roku uczniowie klasy drugiej technikum ekonomicznego ZS nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu brali udział w piętnastej edycji "Nyskiego Festiwalu Nauki", którego organizatorem jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie. Hasło tegorocznej edycji brzmiało "nauka w służbie społeczeństwa"
 
Tego dnia uczniowie wzięli udział w warsztatach, które rozpoczęły się od "Sesji burzy mózgów", podczas której mogli rozwinąć swoją wyobraźnię, wymyślając nietypowe rozwiązania dla codziennych sytuacji. 
Następnie odbył się wykład pt. "Nawiązywanie i prowadzenie łączności DX - wychodzące za pomocą sprzętu krótkofalarskiego przez operatorów". Na ostatnich zajęciach, które dotyczyły "Techniki skanowania 3D światłem strukturalnymi" uczniowie mięli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy oraz osobiście przekonać się o możliwościach skanera. Na koniec ekonomiści wzięli udział w zajęciach dotyczących dronów.
 
Uczniowie byli bardzo zadowoleni z warsztatów, na których dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy.
 
Oliwia Stasiak 2eT 

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do IODO:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich