Kiedy wspomnienia ożywają... - III Zjazd Absolwentów w „Budowlance”

„Cóż to jest nasza przeszłość? Gdzie są jej granice?” - pytał w swojej słynnej powieści Wiesław Myśliwski. Podobne pytanie mogliśmy zadać sobie dziś, 5 października, w Zespole Szkół nr 1, podczas uroczystych obchodów 65-lecia Szkoły i zorganizowanego z tej okazji III Zjazdu Absolwentów. Widząc tak licznie przybyłych dawnych Uczniów, Nauczycieli i Gości, nieodparcie bowiem nasuwała się myśl, że przeszłość nie ma granic, a to, co było, powraca i ożywa na nowo... Wspomnienia, których źródło tkwi w tęsknocie za nieprzemijalnością, stały się znów na moment czymś realnym...

III Zjazd Absolwentów zgromadził dziś w murach Naszej Szkoły ponad 200 Absolwentów. Uroczystość swoją obecnością uświetnili także dawni, emerytowani dziś Nauczyciele „Budowlanki”, oraz goście, wśród których nie zabrakło przedstawicieli władz miasta, powiatu i województwa opolskiego, a także władz oświatowych, dyrektorów szkół z naszego miasta i przedstawicieli Rady Rodziców. Spotkanie rozpoczęło się powitalną kawą w tzw. małej sali gimnastycznej. Po uroczystej mszy św. w Kościele pw. św. Zygmunta i Jadwigi Śląskiej w Koźlu, której przewodniczył absolwent Naszej Szkoły, biskup Rudolf Pierskała, a koncelebrował ks. Jan Bujak, który również ukończył „Budowlankę”, wszyscy uczestnicy przenieśli się do sali gimnastycznej w Zespole Szkół nr 1, gdzie rozpoczęła się oficjalna część tego niezwykłego spotkania. Pani Dyrektor Urszula Więcek witając wszystkich, podkreślała swoją radość z faktu, że w murach tej szkoły może spotkać się dziś tak wiele pokoleń byłych uczniów. Były przemowy, kwiaty, upominki, ale były też wspomnienia – i te wzruszające, i te zabawne... Odsłonięto także tablicę, upamiętniającą to niezwykłe wydarzenie.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości i wykonaniu wspólnego pamiątkowego zdjęcia nastąpiły spotkania w klasach z dawnymi przyjaciółmi, wychowawcami, nauczycielami... To było prawdziwe święto wspomnień – pełne wzruszeń i łez, ale też śmiechu i radości. Ten czas, który rozpoczął się od powitalnej kawy, a zakończył wielkim balem wieczorem w hotelu „Solidaris”, był czasem niezwykłym: pokazał bowiem, że jedno miejsce może jednoczyć tak wielu tak różnych ludzi, którzy – mimo że każdy na swój sposób – odnajdują w nim swój dom i przestrzeń bliską sercu...

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do IODO:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich