Wielki sukces Naszej Szkoły!

W najnowszym - 22 rankingu Perspektyw Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich uzyskał Złotą Tarczę. To najwyżej sklasyfikowana szkoła średnia z całego powiatu i czwarta najlepsza placówka branżowa na Opolszczyźnie. Również w zestawieniu ogólnokrajowym nasza szkoła poprawiła swoją pozycję, notując – w porównaniu z rokiem poprzednim - spory awans ze 164. na 77. miejsce w Polsce.

Gratuluję i jednocześnie bardzo gorąco dziękuję wszystkim Nauczycielom, Uczniom , Rodzicom i  Instytucjom wspierającym pracę szkoły. Na ten wynik złożyły się sukcesy szkoły w olimpiadach centralnych  (dwóch laureatów i trzech finalistów), bardzo dobre wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych  oraz bardzo dobre wyniki egzaminu zawodowego.

Nasz sukces jest jednocześnie dużym wyzwaniem na przyszłe lata i zobowiązuje do dalszej wytężonej pracy.

Dyrektor Szkoły Urszula Więcek