Autoportret - spektakl profilaktyczny

W dniu 28.02.2020r. w ZS nr 1 gościliśmy teatr objazdowy Impresariat Artystyczny Inspiracja  z Krakowa. Uczniowie 18 klas obejrzeli spektakl ,,Autoportret” poświęcony problematyce uzależnień. Autoportret to pełna emocji historia dwójki młodych ludzi. Każde z nich znajduje się na etapie poszukiwania drogi, wyrażania siebie poprzez swoją pasję min. malarstwo. Oddala ich odmienność światów, które ich fascynują i rozbieżność deklaratywnych systemów wartości. Dodatkowo pojawia się młodzieńcze zafascynowanie atrybutami dorosłości, fałszywie pojmowanej wolności.  W efekcie dochodzi do stopniowego rozpadu łączących ich więzi. Sytuacją przełomową  jest choroba i konieczność poważnej operacji. Dopiero wtedy zaczynają odbudowywać relacje dzięki wspólnie wypracowanemu ,, paktowi naprawczemu” Po spektaklu aktorzy dyskutowali z uczniami, celem utrwalenia najistotniejszych i najbardziej wartościowych treści przedstawienia.

K. Tyka