Autoportret - spektakl profilaktyczny

W dniu 28.02.2020r. w ZS nr 1 gościliśmy teatr objazdowy Impresariat Artystyczny Inspiracja  z Krakowa. Uczniowie 18 klas obejrzeli spektakl ,,Autoportret” poświęcony problematyce uzależnień. Autoportret to pełna emocji historia dwójki młodych ludzi. Każde z nich znajduje się na etapie poszukiwania drogi, wyrażania siebie poprzez swoją pasję min. malarstwo. Oddala ich odmienność światów, które ich fascynują i rozbieżność deklaratywnych systemów wartości. Dodatkowo pojawia się młodzieńcze zafascynowanie atrybutami dorosłości, fałszywie pojmowanej wolności.  W efekcie dochodzi do stopniowego rozpadu łączących ich więzi. Sytuacją przełomową  jest choroba i konieczność poważnej operacji. Dopiero wtedy zaczynają odbudowywać relacje dzięki wspólnie wypracowanemu ,, paktowi naprawczemu” Po spektaklu aktorzy dyskutowali z uczniami, celem utrwalenia najistotniejszych i najbardziej wartościowych treści przedstawienia.

K. Tyka

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do IODO:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich