Mistrzostwach Powiatu LICEALIADA 2016/17

Reprezentacja szkolna dziewcząt w piłce nożnej zajęła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu LICEALIADA 2016/17 i awansowała do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 24 października.

Trenerzy: Duchnowicz, Łoś

Europejski Tydzień Sportu - Spływ Kajakowy

Europejski Tydzień Sportu w Zespole Szkół nr 1

od 10 do 17 września 2016 r.

#BEACTIVE

" Spływ kajakiem wielka sprawa i wysiłek, i zabawa ".

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w Zespole Szkół nr 1 zostały zorganizowane kolejne działania aktywności ruchowej. 15 września liczna grupa uczniów uczestniczyła w spływie kajakowym na dystansie 15km, tzw. Pętla Sławięcicka. Dla większości z nich był to pierwszy kontakt z turystyką wodną. Uczniowie poprzez doświadczenie praktyczne poznali zasady techniki manewrowania kajakiem oraz zasady bezpieczeństwa i zachowania się na wodzie. Mamy nadzieję, że nabyte nowe umiejętności ruchowe zostaną wykorzystane w wolnym czasie, i w ciągu całego życia.

Uczniowie o szkole: