Alarm czytelniczy w ZS1

8 listopada 2016 roku, przy okazji przeprowadzenia próbnej ewakuacji, w Zespole Szkół nr 1 została zorganizowana akcja promująca czytelnictwo pt. ALARM CZYTELNICZY. Nauczyciel bibliotekarz – p. Izabela Truty zapoznała uczestników alarmu z Raportem o stanie czytelnictwa w Polsce, przygotowanym przez Bibliotekę Narodową. Zacytowała słowa  Ryszarda Kapuścińskiego, który obawiał się, że w XXI wieku powrócimy do stanu z XVIII wieku, kiedy tylko 1% ludzi czytało ksiązki. Stwierdziła ona – "W Was młodych jest nadzieja".

Biblioteka szkolna zaprasza!

Jak co roku we wrześniu, uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych. Podczas nich zostali zapoznani z regulaminem biblioteki szkolnej i jej zbiorami. Zakładali swoje karty biblioteczne i wypożyczali pierwsze książki.

Wielki piknik czytelniczy w Budowlance. Czytamy i lubimy to!

10 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 odbyła się wyjątkowa impreza czytelnicza - przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam", której celem było zgromadzenie jak największej ilości osób jednocześnie czytających książki.

Wielkanocny kiermasz

W dniach 14 marca – 4 kwietnia w bibliotece szkolnej odbywa się kiermasz książek. Serdecznie zapraszamy!

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do IODO:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich