Kącik czytelniczy

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska

"Nakręć Sienkiewicza i jedź do Szwajcarii"

„Filmowe nowele Henryka Sienkiewicza” to konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych ogłoszonych przez MEN i Ambasadę RP w Bernie. Trzeba wybrać z listy (na stronie MEN) jedną nowelę i nakręcić inspirowany nią 3-minutowy film.

Październik międzynarodowym miesiącem bibliotek szkolnych

W związku  z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszamy gorąco do odwiedzin w naszej bibliotece. Najlepszy czytelnik października otrzyma nagrodę książkową. PRZYJDŹ, PRZECZYTAJ, BĄDŹ ZWYCIĘZCĄ!

BIBLIOTEKA ZAPRASZA

W roku szkolnym 2015/2016 biblioteka będzie czynna według następującego harmonogramu:

Biblioteka czynna

Poniedziałek

7.00-15.00

Wtorek

7.00-15.00

Środa

7.00-14.00

Czwartek

7.00-14.00

Piątek

7.00-14.00

 

 

 

 

KONKURS “PRZYŁAPANI NA CZYTANIU” ROZSTRZYGNIĘTY

Jego laureatką została Natalia Sługocka z klasy 2 i. Gratulujemy! Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH życzę wszyskim ogromnej ilości ciekawych książek i dużo czasu na ich czytanie!

Pamiętajmy - CZYTANIE TO PRZYJEMNOŚĆ!

Powyżej zdjęcie, które wygrało w konkursie.

Izabela Truty

ZAPROSZENIE

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzimy corocznie 23 kwietnia. W tym dniu każdy z aktywnych czytelników powinien hucznie obchodzić swoje święto. Biblioteka szkolna zaprasza w tym dniu wszystkich chętnych na wspólne świętowanie. Prosimy wychowawców o umawianie chętnych klas  do udziału w spotkaniu (u p. Izabeli Truty). Będzie ono miało charakter lekcji bibliotecznej.

Drogi Czytelniku!
W ramach przygotowania do święta – PODEJMIJ WYZWANIE:
Poleć dziś na Facebooku swoim znajomym najciekawszą książkę, którą ostatnio czytałaś/czytałeś. Poproś przyjaciół, by oni ci coś polecili. Zamiast kupować nową książkę, zapisz się do biblioteki, skorzystaj z internetowej wymienialni albo zorganizuj w zaprzyjaźnionej kawiarni wymienialnię książek. Stwórz przyjacielską wypożyczalnię, możecie np. stworzyć dokument google docs i tam zapisywać, co macie do pożyczenia i co chcielibyście pożyczyć. Miłej lektury!

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do IODO:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich