Co słychać w biznesie?

Co słychać w biznesie? - to nowatorski portal edukacji ekonomicznej, cechujący się wysoką jakością treści zaprezentowanych w przystępny sposób. Jego celem jest przybliżenie ważnych i interesujących wydarzeń ze świata gospodarki i biznesu oraz rozwijanie horyzontów młodych osób, szczególnie mających ambicje uczestniczenia w konkursach i olimpiadach o tematyce przedsiębiorczej. Portal prowadzony jest przez Fundację w ramach projektu Olimpiada Przedsiębiorczości (www.olimpiada.edu.pl). Zachęcamy wszystkich uczniów do korzystania z portalu.

Zobacz: www.coslychacwbiznesie.pl

„Dzień Przedsiębiorczości” w ZS1

20 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy pierwszej i trzeciej technikum ekonomicznego brali udział w ogólnopolskim projekcie "Dzień przedsiębiorczości", którego organizatorem jest Młodzieżowa Fundacja Przedsiębiorczości .

Warsztaty ekonomiczne „PIT w praktyce”

Już kolejny raz, Urząd Skarbowy w Kędzierzynie-Koźlu podjął współpracę z Zespołem Szkół nr 1. Tym razem w ramach współpracy, 18 marca 2016 roku pracownicy Urzędu Skarbowego przeprowadzili warsztaty, podczas których uczniowie klas ekonomicznych przećwiczyli wypełnianie zeznań rocznych przy pomocy aplikacji komputerowych i wysyłanie ich drogą internetową.
 

Konkurs na najlepszą krzyżówkę ekonomiczną

Zapraszamy serdecznie uczniów do udziału w I edycji konkursu na najlepszą krzyżówkę ekonomiczną. Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy ekonomicznej wśród młodzieży, a także pobudzenie do kreatywnego myślenia i twórczej pracy – zarówno indywidualnej, jak i grupowej. W konkursie mogą brać udział maksymalnie 4-osobowe zespoły uczniowskie.

Młodzi Księgowi

Dnia 16 marca 2016r uczniowie - Karolina Adam 4 et, Natalia Bulik 4 et oraz Magdalena Weis 3 et i Rafał Kwoczała 3 et wzięli udział w Finale VII Edycji Wojewódzkiego Konkursu ”Potyczki Księgowe” w Opolu zorganizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. Generała Stefana Roweckiego – Grota i Stowarzyszenie Księgowych w Polsce – Oddział Okręgowy w Opolu.

Uczniowie o szkole:

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich