Podsumowanie plebiscytu

Dnia 10 kwietnia w auli szkolnej odbyła się gala podsumowująca ,,I Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Zespołu Szkół nr 1 W K-Koźlu 2017 roku”. W gali uczestniczyli Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie naszej Szkoły. W plebiscycie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. W pierwszym etapie  wychowawcy wraz z trójkami klasowymi wytypowali swoich kandydatów do Plebiscytu (było ich około 100!), następnie komisja sportu wyłoniła 16 nominowanych. Po zapoznaniu się  z nominowanymi uczniowie naszej szkoły głosowali, oddając po 3 głosy. Tak została wytypowana najlepsza 8 plebiscytu, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Prawie 600 osób oddało łącznie  1798 ważnych głosów.

W tym samym czasie na  Facebookowej stronie szkoły toczyło się głosowanie na lajki, dzięki któremu wyłoniliśmy ,,Najpopularniejszego Sportowca Szkoły w sieci”. Została nim Aleksandra Czerner z 350 lajkami.

Szkolny konkurs florystyczny

5 kwietnia 2017 roku został zorganizowany szkolny konkurs florystyczny, gdzie uczestnicy wykonywali kompozycje Wielkanocne. Wykazali się oni pomysłowością oraz znajomością warsztatu florystycznego co zaowocowało ciekawymi, pięknymi i inspirującymi pracami. Gratulujemy.

Wojewódzka Konferencja dla nauczycieli Wychowania Fizycznego

Tematem konferencji, która odbyła się 03 kwietnia 2017r. był „ Badminton na lekcjach wychowania fizycznego”. W konferencji uczestniczyli nauczyciele powiatów: brzeskiego, strzelecko – opolskiego, krapkowickiego, kędzierzyńsko – kozielskiego i prudnickiego. Celem konferencji było zmotywowanie nauczycieli do urozmaicenia zajęć wychowania fizycznego poprzez wykorzystywanie gry w Badmintona.

Nauczyciele z pasją!

Za nami 17-ta edycja rozgrywek o mistrzostwo miasta w koszykówce męskiej. Liga ta nie dotrwałaby do tej pory gdyby nie zaangażowanie naszego prof. Zbyszka Kubali. Prawie od samego początku ligi ze swoją drużyną występuje młodszy ze Zbyszków, prof. Duchnowicz. Drugi rok z rzędu wraz ze Spoconymi Naleśnikami zdobył mistrzostwo.

Zakochani w tańcu, w sobie, w książkach…

Karnawał w ZS1 odbył się 10 lutego i rozpoczął się barwnym korowodem przebierańców, którzy porwali do tańca uczniów i nauczycieli. Była „belgijka”, „makarena” i „kaczuchy”.  Zabawa była przednia! Wybraliśmy najlepiej przebranych uczniów, którzy otrzymali słodki upominek. W bibliotece szkolnej świętowaliśmy Walentynki wyjątkową sesją „Co to? Co to? Sesja foto!”, która cieszyła się dużą popularnością zakochanych w książkach i nie tylko…

Mannequin Challenge w ZS1

Sukces na Olimpiadzie Wiedzy i Wartości w Sporcie

Uczeń naszej szkoły Dawid Schindzielorz z klasy 4LT znalazł się wśród laureatów Konkursu Wiedzy dla Szkół Ponadgimnazjalnych Olimpiada Wiedzy i Wartości w Sporcie. Była to już III edycja konkursu Paraolimpiady- Sportowcy Niepełnosprawni. Serdecznie gratulujemy.

Małgorzata Huzar.

Uczennica naszej szkoły laureatem Wojewódzkiego Konkursu „Barwy Wolontariatu 2016”

Dnia 08.12.2016 r. w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu podczas Gali Wolontariatu zorganizowanej min. przez Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych i Opolskie Centrum Demokracji Lokalnej, nagrodzeni zostali za swoją działalność wolontariusze z województwa opolskiego. W Wojewódzkim Konkursie „Barwy Wolontariatu 2016” wyróżniona została uczennica kl. III ej Anna Piekorz, która nagrodę odebrała z rąk pana Arkadiusza Wiśniewskiego - Prezydenta Miasta Opola.

Uczniowie o szkole:

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich