I Wojewódzki Konkurs Cukierniczy

2 marca 2018r w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu pod patronatem Starostwa Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego odbył się Pierwszy Wojewódzki Konkurs Cukierniczy. Tematem konkursu było wykonanie tortu okolicznościowego.

Do konkursu zgłosiło się siedem dwuosobowych drużyn z różnych szkół województwa opolskiego. Komisja konkursowa składająca się z szefowej kuchni Hotelu SOLIDARIS, pani Danuty Salamon, Dyrektor ZS nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu, pani Urszuli Więcek oraz Wicedyrektora ZSZ nr 4 w Opolu, pana Amadeusza Lipczaka oceniła prezentację, technikę wykonania oraz smak tortów.

Uczniowie wykonali zadania konkursowe na bardzo wysokim poziomie. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, których sponsorem było Starostwo Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego.

"Nowoczesne techniki dekorowania potraw" - szkolenie

27 lutego nauczyciele przedmiotów gastronomicznych z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich uczestniczyli w szkoleniu organizowanym przez Centrum Kulinarne w Chorzowie. Tematem szkolenia były "Nowoczesne techniki dekorowania potraw". Poznaliśmy produkcję pudru smakowego, posypki z drożdży, sosów, marynowanych warzyw do dekoracji, zastosowanie metody sous vide, i wiele innych ciekawostek kucharskich.

IV Kulinarny Puchar Śląska Szkół Gastronomicznych

Mamy to!!!
Bartosz Budny i Paulina Psiuk dostali się do finału IV Kulinarnego Pucharu Śląska Szkół Gastronomicznych (KPŚSzG). W tym roku finał konkursu odbędzie się podczas V edycji wydarzenia GASTROSILESIA, które po raz pierwszy odbędzie się wiosną, razem z wielkim gastronomicznym wydarzeniem: FOOD SHOW w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK) w Katowicach w dniach 11-13 marca 2018r. Organizatorem jest firma Weindich Sp. J. przy patronacie i pomocy merytorycznej Śląskiego Cechu Gastronomii.

„Srebrna Szkoła 2018”

15 lutego 2018 r. Pani Dyrektor Urszula Więcek wraz najlepszymi uczniami w szkole - Eweliną Szuster z kl.  III Technik Ekonomista i Robertem Dominem z kl. II Technik Budownictwa odebrali gratulacje od Wojewody Opolskiego- Adriana Czubaka i od Opolskiego Kuratora Oświaty –Michała Sieka w związku z otrzymaniem tytułu „Srebrna Szkoła 2018”. Na uroczystości obecni byli również wicestarosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego P. Józef Gisman  i kierownik Wydziału Oświaty P. Aurelia Stępień.

Wojewódzki Konkurs Cukierniczy

UWAGA KONKURS!!!
2 marca 2018 odbędzie się w Zespole Szkół numer 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu Wojewódzki Konkurs Cukierniczy.

Nasz uczeń Kamil Kopiec wśród najlepszych

W dniu 12 grudnia w auli Politechniki Opolskiej odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie. Zespół Szkół nr 1 reprezentowało 4 uczniów: Kamil Kopiec, Beniamin Budzich, Natalia Sługocka i Julia Niedziela. Kamil Kopiec uklasował się na 11 pozycji w kraju i wygrał tablet i pendrive, a dla szkoły- zestaw sprzętu sportowego i wocher na wycieczkę dla całej klasy. Gratulujemy.

Szkolenie z podstaw wizażu dla uczniów klas fryzjerskich

Zakończyło się szkolenie z podstaw wizażu zorganizowane przez OHP, skierowane przede wszystkim do uczniów fryzjerskich  klas zawodowych . Zajęcia przeprowadziła  pani Joanna Sobczuk, właścicielka Salonu Urody Beauty Time. Podczas części pokazowej prowadząca wykonała na modelkach makijaże dzienny i wieczorowy, prezentując profesjonalne kosmetyki i sprzęty wizażysty. Później uczennice czynnie wzięły udział w praktycznej części szkolenia. Pod opieką instruktorki samodzielnie wykonywały makijaże, korzystając z konsultacji, porad i wskazówek prowadzącej pokaz. Powstały bardzo oryginalne stylizacje  zgodne z panującymi obecnie trendami w dziedzinie makijażu.

Dzień Kupca

8 grudnia 2017r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kupca. Handlowcy z klasy 3 hfT wraz z p. A. Koszmider przygotowali z tej okazji wiele atrakcji:

  • Sprzedaż pysznych ciast i ciasteczek wraz z prezentacją obsługi kasy fiskalnej;
  • Quiz wiedzy handlowej, w czasie którego prawidłowe odpowiedzi nagradzano słodkim poczęstunkiem;
  • Wystawa pt. „Nowoczesne oblicza handlu”.

Dochód uzyskany podczas obchodów Dnia Kupca zostanie przeznaczony na paczki dla potrzebujących.  Handlowcy z klasy 3 hfT wykazali się dużym profesjonalizmem podczas rozmów sprzedażowych,  zadbali również o oprawę muzyczną i przedświąteczną atmosferę, ale przede wszystkim włączyli się w akcję popularyzowania wiedzy o handlu.

XIII edycja Olimpiady Przedsiębiorczości

7 grudnia 2017 roku uczniowie klasy 4 Technikum Ekonomicznego brali udział w zawodach szkolnych XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Hasło tegorocznej edycji to „Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek, strategia”. Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Olimpiada realizowana jest od 2005 r. i zyskała już status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Olimpiada Przedsiębiorczości jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

TURBOKOZAK 2017

Z inicjatywy przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego ZS1 Jana Sotora 30 listopada 2017 roku został zorganizowany turniej piłkarski TURBOKOZAK, który oficjalnie otworzyła pani dyrektor Urszula Więcek. W turnieju wzięło udział pięć zespołów z klas: 1aT, 1lT, 1j, 2aT i 3aT.

Uczniowie o szkole:

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do IODO:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich