"TU NIE CHODZI O JEDZENIE"

Od 13 do 17 listopada w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu w ramach projektu „Tu nie chodzi o jedzenie”, organizowanym przez Ogólnopolskie Centrum Zaburzeń Odżywiania, uczniowie z jedenastu klas naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach z zakresu zaburzeń odżywiania. W projekcie wzięło udział 250 uczniów z technikum, zasadniczej szkoły zawodowej i branżowej pierwszego stopnia.

Trwa projekt „Dbajmy o siebie – od przedszkolaka do seniora”

Dnia 24.11.2017 r. w ramach projektu „Dbajmy o siebie…” uczniowie kl. II F,  działający w Klubie Aktywnych, przeprowadzili zajęcia dla dzieci z najstarszej grupy wiekowej Publicznego Przedszkola nr 14 w Kędzierzynie – Koźlu. Pogadance dotyczącej dbania o zdrowie i higienę towarzyszyły zagadki i zabawy tematyczne oraz fryzjerski konkurs plastyczny z nagrodami.

Nie marnuję – segreguję!

W związku z przystąpieniem naszej szkoły do konkursu „SEGREGUJ.PL” ogłasza się wielką zbiórkę surowców wtórnych. W pierwszym tygodniu każdego miesiąca, aż do zakończenia roku szkolnego, będziemy zbierali zużyte baterie, zgniecione puszki aluminiowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.  Powyższe surowce należy przynosić do pani Anny Bogusz lub do pani pedagog Krystyny Tyki. Osoby, które przyniosą najwięcej surowców wtórnych zostaną nagrodzone.

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji!

ZS1 Partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2017

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany jest od 2008 roku w 160 krajach świata. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.

Turniej na Najlepszego ucznia w zawodzie kucharz

Dnia 09.11.2017 w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich przeprowadziliśmy szkolne eliminacje do wojewódzkiego turnieju na najlepszego ucznia w zawodzie kucharz. Uczniowie trzeciej klasy rozwiązali test składający się z 50 pytań obejmujący zagadnienia z wszystkich przedmiotów zawodowych na poziomie bardzo dobrym.

Mistrzowie Szachownicy

"Możesz być dobrym szachistą, tylko jeśli kochasz tę grę"
 (B. Fisher)

2 czerwca 2017 roku odbył się TURNIEJ SZACHOWY o tytuł Mistrza Szkoły w Szachach, który zdobył Marek Komander. Wicemistrzem został Łukasz Bernet. Szczególne podziękowania i gratulacje otrzymała Mistrzyni Szkoły Magdalena Wieja, która od trzech lat wspiera szkolną drużynę szachową na turniejach międzyszkolnych. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia i instruktor szachowy pan Andrzej Klimiec, który od lat wspiera szachowe zmagania w ZS1 dobrymi radami i życzliwością.

Aneta Nawizowska

Odjazdowy Bibliotekarz - Fotorelacja

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ to ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa złożona z szeregu przejazdów rowerowych. 2 czerwca bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów z Zespołu Szkół nr 1, Technikum Żeglugi Śródlądowej oraz I LO przejechali przez Kędzierzyn-Koźle, kierując się do Nadleśnictwa Kędzierzyn w Starej Kuźni.Tam uczestniczyli w zajęciach w Izbie Przyrodniczo-Leśnej, a następnie przejechali do Stampnicy, gdzie przy ognisku odbył się poczęstunek oraz zabawy czytelnicze. Były więc kalambury, wierszyki o bibliotece, książce i rowerze, a także chodzenie z książką na głowie. Wszyscy uczestnicy zabaw zostali nagrodzeni książkami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.Wycieczka odbyła się z inicjatywy Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich, ale przy wydatnej pomocy nauczycieli zaprzyjaźnionych szkół z Koźla oraz Pana Roberta Wencla, prezesa Klubu Sportowego Koziołek.

Pogoda dopisała, humory również, czyli wycieczkę można uznać za udaną.

Izabela Truty

Na boisku prezydent, radni, urzędnicy i uczniowie ZS nr 1! Piłkarskie święto na stadionie „Kuźniczka”

Przez dwa dni na stadionie Kuźniczka trwał festyn rodzinny zorganizowany przez Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy, urząd miasta i Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle. Najważniejszą częścią imprezy były rozgrywki piłkarskie. Wydarzenie było jednym z elementów jubileuszu 70-lecia Chemika Kędzierzyn-Koźle. Przyświecał mu szczytny cel. W trakcie festynu były zbierane pieniądze na leczenie chorej Małgosi – urodziła  się jako wcześniak. Rodzinę dziewczynki wsparł już Kędzierzyn-Koźle Terminale – inwestor w kozielskim porcie.

Uczniowie o szkole:

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do IODO:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich