Szkolenie firmy Effect Vitapress

24 maja firma Effect Vitapress przeprowadziła szkolenie z obsługi i wykorzystania urządzeń wolnoobrotowych do produkcji soków. Uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych zapoznali się z właściwościami zdrowotnymi owoców i warzyw oraz produkcją soków wysokowitaminowych.

„Dzień Przedsiębiorczości”

26 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy pierwszej technikum ekonomicznego brali udział w ogólnopolskim projekcie "Dzień przedsiębiorczości", którego organizatorem jest Młodzieżowa Fundacja Przedsiębiorczości .

„Dzień Otwarty” w Budowlance

Ponieważ wybór szkoły to często sprawa niezwykle trudna, 26 kwietnia 2017 roku Budowlanka po raz kolejny już zorganizowała dla uczniów szkół gimnazjalnych „Dzień Otwarty”, podczas którego chętni mogli zapoznać się z ofertą kształcenia w naszej szkole. Gimnazjaliści mieli okazję dowiedzieć się nie tylko, jakie kierunki zawodowe proponuje im Zespół Szkół nr 1, ale także poznać ich specyfikę.

Podsumowanie plebiscytu

Dnia 10 kwietnia w auli szkolnej odbyła się gala podsumowująca ,,I Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Zespołu Szkół nr 1 W K-Koźlu 2017 roku”. W gali uczestniczyli Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie naszej Szkoły. W plebiscycie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. W pierwszym etapie  wychowawcy wraz z trójkami klasowymi wytypowali swoich kandydatów do Plebiscytu (było ich około 100!), następnie komisja sportu wyłoniła 16 nominowanych. Po zapoznaniu się  z nominowanymi uczniowie naszej szkoły głosowali, oddając po 3 głosy. Tak została wytypowana najlepsza 8 plebiscytu, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Prawie 600 osób oddało łącznie  1798 ważnych głosów.

W tym samym czasie na  Facebookowej stronie szkoły toczyło się głosowanie na lajki, dzięki któremu wyłoniliśmy ,,Najpopularniejszego Sportowca Szkoły w sieci”. Została nim Aleksandra Czerner z 350 lajkami.

Szkolny konkurs florystyczny

5 kwietnia 2017 roku został zorganizowany szkolny konkurs florystyczny, gdzie uczestnicy wykonywali kompozycje Wielkanocne. Wykazali się oni pomysłowością oraz znajomością warsztatu florystycznego co zaowocowało ciekawymi, pięknymi i inspirującymi pracami. Gratulujemy.

Wojewódzka Konferencja dla nauczycieli Wychowania Fizycznego

Tematem konferencji, która odbyła się 03 kwietnia 2017r. był „ Badminton na lekcjach wychowania fizycznego”. W konferencji uczestniczyli nauczyciele powiatów: brzeskiego, strzelecko – opolskiego, krapkowickiego, kędzierzyńsko – kozielskiego i prudnickiego. Celem konferencji było zmotywowanie nauczycieli do urozmaicenia zajęć wychowania fizycznego poprzez wykorzystywanie gry w Badmintona.

Nauczyciele z pasją!

Za nami 17-ta edycja rozgrywek o mistrzostwo miasta w koszykówce męskiej. Liga ta nie dotrwałaby do tej pory gdyby nie zaangażowanie naszego prof. Zbyszka Kubali. Prawie od samego początku ligi ze swoją drużyną występuje młodszy ze Zbyszków, prof. Duchnowicz. Drugi rok z rzędu wraz ze Spoconymi Naleśnikami zdobył mistrzostwo.

Zakochani w tańcu, w sobie, w książkach…

Karnawał w ZS1 odbył się 10 lutego i rozpoczął się barwnym korowodem przebierańców, którzy porwali do tańca uczniów i nauczycieli. Była „belgijka”, „makarena” i „kaczuchy”.  Zabawa była przednia! Wybraliśmy najlepiej przebranych uczniów, którzy otrzymali słodki upominek. W bibliotece szkolnej świętowaliśmy Walentynki wyjątkową sesją „Co to? Co to? Sesja foto!”, która cieszyła się dużą popularnością zakochanych w książkach i nie tylko…

Uczniowie o szkole:

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do IODO:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich