Mannequin Challenge w ZS1

Sukces na Olimpiadzie Wiedzy i Wartości w Sporcie

Uczeń naszej szkoły Dawid Schindzielorz z klasy 4LT znalazł się wśród laureatów Konkursu Wiedzy dla Szkół Ponadgimnazjalnych Olimpiada Wiedzy i Wartości w Sporcie. Była to już III edycja konkursu Paraolimpiady- Sportowcy Niepełnosprawni. Serdecznie gratulujemy.

Małgorzata Huzar.

Uczennica naszej szkoły laureatem Wojewódzkiego Konkursu „Barwy Wolontariatu 2016”

Dnia 08.12.2016 r. w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu podczas Gali Wolontariatu zorganizowanej min. przez Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych i Opolskie Centrum Demokracji Lokalnej, nagrodzeni zostali za swoją działalność wolontariusze z województwa opolskiego. W Wojewódzkim Konkursie „Barwy Wolontariatu 2016” wyróżniona została uczennica kl. III ej Anna Piekorz, która nagrodę odebrała z rąk pana Arkadiusza Wiśniewskiego - Prezydenta Miasta Opola.

Dzień Kupca w ZS1

Dnia 07.12.2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kupca.  W ramach obchodów tego święta wszystkich handlowców, sprzedawców, menadżerów odbyły się "Warsztaty Bożonarodzeniowe", w czasie których uczniowie nauczyli się oryginalnego pakowania prezentów przy wykorzystaniu najprostszych materiałów, a także wykonywali własnoręcznie pomysłowe kartki świąteczne.

Mikołajkowa zumba

Na długiej przerwie 6 grudnia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Natalia Hodyas z klasy 4lT poprowadziła zumbę. Jest to taniec, który łączy elementy tańców latynoamerykańskich z elementami fitness. Po zjedzeniu smakołyków od św. Mikołaja, z przyjemnością spaliliśmy zbędne kalorie!!

Aneta Nawizowska

Szkolenie

Wielu Polaków najbardziej boi się zakażenia wirusem HIV. Tymczasem wśród nas jest prawdopodobnie około miliona nosicieli wirusów zapalenia wątroby, którzy - podobnie jak w wypadku zakażenia HIV - przez lata mogą nie odczuwać żadnych istotnych dolegliwości, ale których wątroba przez cały ten czas jest podstępnie niszczona. Złą wiadomością jest również to, że wirusy zapalenia wątroby przenoszą się na nowego żywiciela kilkadziesiąt razy łatwiej niż wirus HIV. Efekt wtargnięcia wirusów do organizmu to – najczęściej po latach - marskość wątroby oraz jeden z najbardziej złośliwych raków – rak wątrobowokomórkowy.

Relacja z akcji “MORSOWANIE I CZYTANIE”

“Gdy MORSY w Koźlu czytają,
lody w Odrze pękają
Następuje poruszenie,
czyżby to czytelnicze natchnienie?
Czyta duży, czyta mały
dla MORSÓW to powód do chwały
MORSOWANIE I CZYTANIE
dla nas wszystkich jest wskazane!”

Olimpiada wiedzy o żywności i żywieniu

Dnia 8 listopada w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich odbyły się szkolne eliminacje do Olimpiady z wiedzy o żywności i żywieniu. W eliminacjach wzięli udział uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Zdrowe nawyki żywieniowe

24 października obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Otyłością. Z tej okazji klasy gastronomiczne podjęły trud wpojenia nam zasad zdrowego odżywiania i sposobów walki z nadwagą i otyłością. Na dużej przerwie uczennice częstowały uczniów i pracowników szkoły jabłkami i marchewkami. Zdrowy styl życia i żywienia rozpowszechniany był również przez rozdawanie ulotek.

Rozbiegani, rozczytani...

Październik jest miesiącem bibliotek szkolnych. W tym roku zainaugurowaliśmy go nietypowo. Nasza biblioteka wyszła bowiem na zewnątrz, współorganizując sobotnie spotkanie parkrunu. Odbyło się ono pod hasłem “MY BIEGAMY I CZYTAMY”. Stawili się na nie, oprócz stałych uczestników parkrunu, nasi chętni uczniowie, nauczyciele i ja ... Wasz bibliotekarz.

Uczniowie o szkole:

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do IODO:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich