Europejski Tydzień Sportu - Spływ Kajakowy

Europejski Tydzień Sportu w Zespole Szkół nr 1

od 10 do 17 września 2016 r.

#BEACTIVE

 " Spływ kajakiem wielka sprawa i wysiłek, i zabawa ".

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w Zespole Szkół nr 1 zostały zorganizowane kolejne działania aktywności ruchowej. 15 września liczna grupa uczniów uczestniczyła w spływie kajakowym na dystansie 15km, tzw. Pętla Sławięcicka. Dla większości z nich był to pierwszy kontakt z turystyką wodną. Uczniowie poprzez doświadczenie praktyczne poznali zasady techniki manewrowania kajakiem oraz zasady bezpieczeństwa i zachowania się na wodzie. Mamy nadzieję, że nabyte nowe umiejętności ruchowe zostaną wykorzystane w wolnym czasie, i w ciągu całego życia.

Europejski Tydzień Sportu - Tajniki Tenisa Ziemnego

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w dniach od 10 - 17 września, w Zespole Szkół nr 1im. Powstańców Śl. miało miejsce kolejne wydarzenie sportowe. Uczniowie poprzez zabawy poznawali  tajniki tenisa ziemnego. Były to konkurencje " paratenisowe ": toczenie piłki rakietą, noszenie piłki na rakiecie, podnoszenie piłki z podłoża za pomocą rakiety i nogi, podbijanie piłki rakietą w biegu a na koniec zajęć " drużynowa wojna na piłki ".

Mistrzostwa Szkoły w Szachach

31 maja 2016 roku w Bibliotece Szkolnej odbył się TURNIEJ SZACHOWY o tytuł  Mistrza Szkoły w Szachach. Pod czujnym okiem sędziego i instruktora szachowego, pana Andrzeja Klimca, rozegrano kilkanaście partii, które wyłoniły najlepszego zawodnika.

W dniu 26.04.2016r. gościliśmy uczniów gimnazjów z okazji "Dnia Otwartego"

Tuż przy wejściu do szkoły na gimnazjalistów czekali uczniowie ZS nr 1, którzy witali przybyłych gości. W tym miejscu nauczyciele poloniści przygotowali pierwszą atrakcję - gazetkę ze zdjęciami "żywych obrazów", oraz prezentację multimedialną przedstawiającą atrakcyjne formy pracy z uczniem, projekty, konkursy, wycieczki.

„Dzień Przedsiębiorczości”

20 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy pierwszej i trzeciej technikum ekonomicznego brali udział w ogólnopolskim projekcie "Dzień przedsiębiorczości", którego organizatorem jest Młodzieżowa Fundacja Przedsiębiorczości .

STYLIZACJA SPORTOWCÓW

W miniony weekend w hali widowiskowo – sportowej w Azotach odbyły się X Międzynarodowe zawody w siatkówce młodzieżowej "Koziołek".

Uczniowie o szkole:

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do IODO:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich