Warsztaty Terapii Zajęciowej

W ramach współpracy z Warsztatami Terapii Zajęciowej 1 grudnia 2017r. będziemy gościć w naszej szkole  grupę uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej wraz z terapeutką P. Agnieszką Urban, która przybliży nam postać osoby niepełnosprawnej intelektualnie, jej możliwości, problemy i potrzeby.

Zawsze warto pomagać

W miesiącu październiku uczniowie naszej szkoły, działający w charakterze wolontariuszy w Klubie Aktywnych, wsparli swoją pomocą dwie duże imprezy, których współorganizatorem był Hufiec Pracy w Kędzierzynie – Koźlu.

Wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w badaniach archeologicznych

W dniach 13-18 września na terenie Góry św. Anny prowadzono prace badawcze archeologiczne. Pod nadzorem pracowników Działu Archeologii Muzeum Śląska Opolskiego uczniowie klasy II i Zasadniczej Szkoły Zawodowej: Wojciech Hadamek, Patryk Niejadlik, Tobiasz Plachetka i Dominik Schlusche, uczestniczyli w badaniach w charakterze kopaczy archeologicznych. Celem prac wykopaliskowych było ustalenie rzeczywistej lokalizacji i układu przestrzennego byłego niemieckiego obozu pracy z okresu II wojny światowej. Udział młodzieży z naszej szkoły był możliwy dzięki współpracy Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny z Hufcem Pracy w Kędzierzynie-Koźlu i  miał dla uczniów wymiar edukacyjny. Stał się dla nich żywą lekcją historii.

Wolontariat podczas Festynu Rodzinnego nad Odrą

Dnia 27.05.2017 r. na terenie Muszli Koncertowej w Koźlu odbył się festyn rodzinny podczas którego Klub Aktywnych zaangażował się w prowadzenie animacji dla dzieci. Uczennice  naszej szkoły malowały twarze najmłodszym mieszkańcom naszego miasta, wykonywały kolorowe, fantazyjne fryzury i uczyły dzieci wykonywania dużych baniek mydlanych. Poza tym młodzież przeprowadziła gry i konkurencje sportowe dla uczestników festynu.

Beata Smutek

ZS1 przesyła wyrazy pamięci na Kresy

Samorząd Uczniowski ZS1 po raz kolejny prowadził akcję zbiórki produktów żywnościowych na paczki świąteczne dla polskich kombatantów na Kresach. Udział w akcji „Rodacy Bohaterom” jest wyrazem naszej pamięci i wdzięczności dla ludzi, którzy przeżyli okrutny czas wojny.

W piątek 16 grudnia 2016 roku z rąk pani wicedyrektor Urszuli Pająk - Czopowskiej i opiekunek SU: pani Katarzyny Stelmach – Basy i pani Anety Nawizowskiej przedstawiciele Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn odebrali 16 paczek, które przygotowane zostały przez uczniów z 21 klas i wielu nauczycieli. Za okazane serce dziękujemy darczyńcom. Dobro okazane innym zawsze wraca!

Mikołajki w Szkole Specjalnej i w Domu św. Karola - 2016/2017

Jak co roku wolontariusze naszej szkoły przygotowali spotkanie ze św. Mikołajem w świetlicy Zespołu Szkół Specjalnych im J. Brzechwy.  Tym razem św. Mikołaj wraz z aniołkami i diabełkami odwiedził dzieciaki 6 grudnia. Program artystyczny zaprezentowano również podopiecznym  Domu Św.  Karola. Wspomnienia wspólnej zabawy ze św. Mikołajem oraz śpiewów na długo pozostaną nam w pamięci.

Dzień Dawcy Szpiku

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy.

Uczniowie o szkole:

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do IODO:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich