Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach

Działania podejmowane w zawodzie technik żywienia oraz kucharz

W roku 2017 pracownia gastronomiczno – kelnerska w Zespole Szkół nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu przeszła generalny remont oraz została wyposażona w nowoczesny sprzęt. Dzięki tym inwestycjom współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej uczniowie uczący się w zawodach Technik żywienia i usług gastronomicznych i kucharz kształcą się, biorą udział w licznych szkoleniach prowadzonych przez profesjonalistów takich jak: „Kurczak w domu i szkole nie tylko w rosole”, „Czas na rybę”,  „Polska Smakuje” czy „Kurs kelnerski I i II stopnia.

„Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach” - opis projektu do szkół

Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski swoją część projektu realizował w dwóch obiektach: w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu oraz w Centrum Kształcenia Praktycznego  i Ustawicznego w Kędzierzynie-Koźlu zarówno w siedzibie na osiedlu Azoty jak i na kozielskiej wyspie w przystani Szkwał, który dodatkowo posiada prawo użytkowania pomieszczeń Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu.

„Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach” - opis całego projektu

Województwo Opolskie złożyło do Instytucji Zarządzającej RPO WO 2014-2020 wniosek o dofinansowanie projektu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020 (RPO WO 2014-2020) Priorytet 10 - Inwestycje w infrastrukturę społeczną Działanie 10.04 - Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej pt. „Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach”. Jest to projekt w procedurze pozakonkursowej dla 10 partnerów – jednostek samorządu terytorialnego, tj.: Powiatu Brzeskiego, Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego, Powiatu Kluczborskiego, Powiatu Krapkowickiego, Powiatu Namysłowskiego, Powiatu Nyskiego, Powiatu Oleskiego, Powiatu Prudnickiego, Powiatu Strzeleckiego oraz Miasta Opola.

Uczniowie o szkole: