Drogie Koleżanki i Koledzy, Drodzy Uczniowie!!!!

Od kilku lat wspieramy akcję „Jeden naród ponad granicami” – zbiórkę żywności długoterminowej i kartek świątecznych przeznaczonych dla naszych Rodaków na Kresach. Jednak w związku z zaistniałą sytuacją  na Ukrainie, Stowarzyszenie Patriotyczni Kędzierzyn -Koźle, rozszerza zbiórkę darów i skraca termin zbiórki do 15 marca!!!

Bardzo proszę  Wszystkich, którzy chcą pomóc o przynoszenie do Sali nr 12 w kartonach lub reklamówkach:

• – żywności długoterminowej (makaronu, ryżu, żywności w puszkach, kawy, herbaty, słodyczy itp.)
  • – żywności dla niemowląt i dzieci (mleko modyfikowane, kaszki, słoiczki, musy itp.)
  • – środków opatrunkowych (bandaży, plastrów, wody utlenionej, środków przeciwbólowych, wyposażonych apteczek itp.)
  • – środków higienicznych (mydła, chusteczek mokrych i suchych, papieru toaletowego, pampersów, podpasek, kremów itp.)
  • – środków czystości
  • – koców, pościeli, ręczników (w miarę możliwości nowych)
  • – książeczki dla dzieci, kolorowanki, kredki
  • – wody mineralnej

Wszystkie dary zgromadzone w szkole w Sali nr 12 będą systematycznie przekazywane Stowarzyszeniu Patriotyczni.

Zachęcamy do włączenia się do akcji zorganizowanej w naszej szkole lub miejscu swojego zamieszkania.

Nie bądźmy obojętni!!!! Wiem, że macie otwarte i hojne serca, ale uważajcie też na fake newsy i oszustów, sprawdzajcie, szczególnie kto organizuje pieniężne zbiórki.

Anna Plonka

Szkolny Klub Wolontariatu ZS1