Szkolne Koło Logistyczne „KK Logistics”

Nauczyciele przedmiotów logistycznych zapraszają uczniów technikum logistycznego na dodatkowe zajęcia w ramach szkolnego koła logistycznego „KK LOGISTICS”.

Koło logistyczne powstało, by młodzi ludzie mogli poszerzać wiedzę zdobytą na przedmiotach zawodowych oraz w sposób praktyczny i ciekawy poznawać nowe zagadnienia branży TSL. W ramach zajęć proponujemy bezpośredni kontakt z pracodawcami, udział w wycieczkach, konferencjach i seminariach o tematyce związanej z magazynowaniem, produkcją oraz dystrybucją i transportem. Mamy nadzieję, że spotkania te będą miały również wpływ na lepsze przygotowanie naszych uczniów do egzaminów kwalifikacyjnych. Jednocześnie zachęcamy młodych logistyków do zgłaszania swoich potrzeb oraz propozycji tematów zajęć. Chcemy nasz program dostosować przede wszystkim do potrzeb uczniów i realizować go tak, by pozwolił im pewnym krokiem wejść na rynek pracy oraz elastycznie i efektywnie poruszać się na nim w przyszłości. Zawód, który wybrali nasi uczniowie, będzie na pewno jednym z ważnych i wpływowych zawodów następnych lat. Musimy jednak pamiętać, że wymagania wobec pracownika działu logistyki zmieniają się bardzo dynamicznie w skali rynku lokalnego i globalnego. Pracy nie zabraknie na pewno, lecz chcielibyśmy przygotować naszych uczniów do pracy w firmach będących liderami branży TSL. Takie oferty pracy są bardzo atrakcyjne, ale pracodawcy mają spore wymagania i wielu chętnych, więc warto już dzisiaj poznać rynek pracy, by być na nim konkurencyjnym w przyszłości. Zachęcamy więc wszystkich zainteresowanych do poszerzania wiedzy i aktywnej pracy w miłej atmosferze. Razem stworzymy bezpieczny obszar skutecznej edukacji bez ocen i sprawdzianów.

Alina Hornatkiewicz, Beata Piechocka, Melania Wahl-Gerlich

 

  • Alina Hornatkiewicz
  • Beata Piechocka
  • Melania Wahl-Gerlich
LKW Walter gościem w Naszej szkole

LKW Walter gościem w Naszej szkole

27.03.2023 mogliśmy gościć w murach naszej szkoły rodzinną firmę transportową LKW Walter, która spotkała się uczniami budowlanki.

Logistycy w starostwie

Logistycy w starostwie

10 marca 2023 w piątek uczniowie klasy 2tl technikum logistycznego odwiedzili Powiatowe Starostwo w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie zostali powitani w sali...

Liga Zawodowców w ZS1

Liga Zawodowców w ZS1

8 marca w auli naszej szkoły odbył się etap szkolny II Opolskiej Ligi Zawodowców, której założycielem jest Regionalny Zespół Wsparcia...