Liga Zawodowców w ZS1

Liga Zawodowców w ZS1

8 marca w auli naszej szkoły odbył się etap szkolny II Opolskiej Ligi Zawodowców, której założycielem jest Regionalny Zespół Wsparcia Edukacji w Opolu, Zespół Szkół Ekonomicznych w Nysie oraz nasza kędzierzyńska Budowlanka. Do rywalizacji o przejście do drugiego etapu w zawodzie technik logistyk zgłosiło się 36 uczniów, w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych 10 uczniów, a technika ekonomistę reprezentowało aż 45 uczniów. Szkolny etap potyczek polegał na rozwiązaniu testu teoretycznego składającego się z 40 pytań jednokrotnego wyboru, z których 8 wykraczało poza podstawę programową kształcenia w zawodzie szkolnictwa branżowego z roku 2019.Test był rozwiązywany online, uczniowie korzystali z telefonów pod nadzorem nauczycieli. Trzymamy kciuki za uczestników i mamy nadzieję, że podobnie jak w zeszłym roku, będziemy mieć finalistów, a może i zwycięzców II Opolskiej Ligi Zawodowców.