Dzień Biblijny

O wyjątkowej roli Pisma Świętego w chrześcijańskiej wierze oraz kulturze europejskiej nikogo chyba nie trzeba przekonywać. W ramach innowacji pedagogicznej „Biblia inspiracją sztuki i życia” komisje przedmiotowe: katechetyczna i polonistyczna, wspólnymi siłami przygotowały 16 marca 2023 r. „Dzień biblijny”. Bogaty plan wydarzeń otworzyło odczytanie przez panią dyrektor Ewelinę Kowaś „Hymnu o miłości” z 1 Listu do Koryntian. Następnie jury w składzie: p. Izabela Truty, p. Aneta Nawizowska, p. Teresa Młynarek, p. Elżbieta Hryniewiecka, p. Aleksandra Seidel-Mączyńska, dokonało przesłuchań aż 31 uczestników konkursu pięknego czytania Pisma Świętego. Każdy uczeń mógł wygrać dowolny fragment biblijny, który następnie jak najstaranniej odczytywał przed zgromadzoną w auli publicznością. Co ciekawe, żaden urywek się nie powtórzył! Wielu, zachęconych przykładem koleżanek i kolegów, niemal w ostatniej chwili dołączało do konkursu.
W czasie przerwy, gdy jury obradowało nad werdyktem, uczniowie mogli „posmakować” Biblii, gdyż klasa 2 tż pod okiem nauczycieli gastronomii przygotowała dla nas prawdziwe podpłomyki. Prosta przekąska znalazła wielu amatorów.
W drugiej części „Dnia biblijnego” 63 uczniów zgłosiło się w 24 zespołach do udziału w quizie ze znajomości Biblii. Zadanie polegało na odpowiedzi na 30 pytań zamkniętych wyświetlanych na ekranie. Trzeba przyznać, że nie były łatwe. Kto tak od razu potrafi wymienić języki w jakich spisano księgi biblijne, wskazać postaci, którym odcięto głowy, czy rozpoznać władcę, który zburzył Świątynię Jerozolimską?
Wyniki wyglądały następująco:
KONKURS CZYTANIA BIBLII:
I miejsce: Mateusz Jureczko 4eT
II miejsce: Wiktoria Macha 4lT
III miejsce: Luiza Plachetka 1te
wyróżnienia: Katarzyna Strychacz 4mT, Aleks Kubica 2tl, Krzysztof Kwoczała 1tb

KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ:
I miejsce: drużyna w składzie: Wiktoria Macha, Dominika Baron, Martyna Komander 4lT

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie „Dnia biblijnego”, tym, którzy włożyli trud w przygotowanie do konkursów oraz tym, którzy razem z nami dobrze bawili się tego dnia zgłębiając tajniki Pisma Świętego!