DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W BUDOWLANCE

W naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Spotkanie, które odbyło się w auli, rozpoczęła pani dyrektor Ewelina Kowaś, która w swoim przemówieniu podkreśliła ogromną rolę nauczycieli w kształtowaniu przyszłości młodych ludzi, dziękując za ich codzienną pracę i zaangażowanie. Następnie głos zabrał wicestarosta, pan Józef Gisman, który wspominając swoją pracę w Budowlance również wyraził wdzięczność nauczycielom za ich wkład w rozwój edukacji w regionie oraz złożył życzenia dalszych sukcesów zawodowych.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, w geście uznania, złożyli na ręce pani dyrektor serdeczne życzenia oraz podziękowania. W ramach uroczystości przygotowano także specjalny program artystyczny. Jednym z jego punktów były filmy nagrane przez uczniów, w których znalazły się wzruszające wspomnienia nauczycieli oraz zabawne anegdoty z ich życia zawodowego. Pojawiły się również wypowiedzi uczniów, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami i wdzięcznością za wsparcie, jakie otrzymują od nauczycieli każdego dnia.

Całość spotkania miała wyjątkowy, ciepły charakter – bo przecież Dzień Nauczyciela to wyjątkowy dzień, zawsze związany z refleksją nad relacjami. A wiemy, że nasza szkoła to miejsce tworzone przez ludzi – nauczycieli, uczniów, pracowników administracji i obsługi. I każdy z nich pisze sobą historię tej szkoły…