Edukacja prawna w naszej szkole

25 września 2024 roku 3 klasy technikum ekonomicznego brały udział w pogadance na temat zawodu adwokata i miejsc, w których młodzi przedsiębiorcy mogliby uzyskać fachowe porady w związku z pomysłami na swój biznes. Prowadzącym wykład był adw. dr Mariusz Hassa członek Stowarzyszenia OPPEN. Na zajęciach uczniowie rozszerzali swoje wiadomości z zakresu prawa. Dowiedzieli się dużo o umowach biznesowych oraz o tym jak nie zostać oszukanym w skompilowanym świecie prawa. Pan Mariusz Hassa zainspirował i zmotywował młodzież, aby dążyła do realizacji swoich marzeń i wcielenia swoich koncepcji w życie.

Zajęcia organizowane w naszej placówce, stanowiły jedną z form edukacji prawnej dla mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego realizowanych przez Stowarzyszenie OPPEN w ramach zadania publicznego z zakresu edukacji prawnej.