Ekonomiści reprezentowali ZS1 w II etapie opolskiego konkursu wiedzy o podatkach

Ekonomiści reprezentowali ZS1 w II etapie opolskiego konkursu wiedzy o podatkach

23 lutego w Zespole Szkół nr 1 odbył się II etap Opolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, którego organizatorem jest oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych w Opolu.  Do II tury konkursu zakwalifikowali się uczniowie klasy 2 technikum ekonomicznego Natalia Basista, Nina Marchewka, Luiza Plachetka, Paulina Praszmo i Łukasz Rudek.

Uczestnicy konkursu odpowiadali ustnie na trzy pytania zawarte w wylosowanych przez siebie zestawach. Pytania dotyczyły zagadnień z zakresu Ustawy o doradztwie podatkowym, Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, Ustawy o podatku od towarów i usług oraz Ordynacji podatkowej. W komisji konkursowej zasiadało dwóch przedstawicieli Izby Doradztwa Podatkowego, panowie Bartosz Trzaska i Przemysław Trzaska, którzy oceniali wypowiedzi uczestników konkursu.

Konkursowiczom towarzyszyły silne emocje, bowiem zakres zagadnień był szeroki a i poziom skomplikowania, biorąc pod uwagę wiek uczestników, spory.

Po zakończeniu zmagań konkursowych komisja oceniła bardzo wysoko poziom wiedzy uczestników. Zwycięzcę konkursu poznamy już w środę 28 lutego. Pragniemy nadmienić, że w Konkursie Wiedzy o Podatkach rywalizowali uczniowie szkół ponadpodstawowych z całej Opolszczyzny.

Naszym uczniom gratulujemy i życzymy tytułu finalisty konkursu.