Ekonomiści zorganizowali „Dzień Edukacji Prawnej”

Ekonomiści zorganizowali „Dzień Edukacji Prawnej”

Nieznajomość prawa szkodzi! Ta starożytna maksyma obowiązuje również dzisiaj. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że nasze działanie lub zaniechanie działania może wiązać się z konsekwencjami prawnymi, dlatego warto poznawać tajniki prawa.

15.03.2022 r. w Zespole Szkół nr 1 w Kędzierzynie- Koźlu obchodzono Dzień Edukacji Prawnej pod hasłem: „Nieznajomość prawa szkodzi”, w ramach którego odbyło się spotkanie z Panią Mecenas Magdaleną Szyszką. Pani Mecenas przedstawiła  uczniom klas ekonomicznych, na czym polega praca adwokata oraz innych zawodów prawniczych, a także opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych z wykonywaną  pracą, studiami, praktyką adwokacką. Spotkanie z Panią Mecenas z pewnością zmieniło nasze wyobrażenia o funkcjonowaniu sądów i pracy prawników. Aby rozpropagować wśród wszystkich uczniów naszej szkoły podstawową wiedzę z zakresu prawa, uczniowie klas technikum ekonomicznego przygotowali quiz oraz słodki poczęstunek.

Ważnym elementem obchodów Dnia Edukacji Prawnej była audycja radiowa pt. „Nieznajomość prawa szkodzi” w wykonaniu uczniów kl. 4 eT. Przedstawiono w niej  podstawowe wiadomości dotyczące gałęzi prawa, a także, na podstawie przykładów zachowań  z życia codziennego, zwrócono uwagę na to, że każdy z nas odpowiada za swe czyny, nawet osoby niepełnoletnie. Dlatego warto zadbać o poszerzenie swej wiedzy o przepisach prawnych.

Pamiętajmy, nieznajomość prawa szkodzi!