Kiermasz „Słodkości dla Powodzian”

W środę 25 września 2024 r. uczniowie klasy 2Te podczas otrzęsin zorganizowali wyjątkowy kiermasz słodkości, którego celem było wsparcie finansowe osób poszkodowanych w wyniku powodzi. Stoiska były pełne domowych ciast, babeczek, muffinek. Pomysł zrodził się spontanicznie po wiadomościach o skali zniszczeń, jakie wyrządziła powódź. Cały dochód z kiermaszu jest przeznaczony dla powodzian. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono uczniów oraz nauczycieli, którzy chętnie dołożyli swoją cegiełkę na ten cel. Ilość zebranych środków finansowych przekroczyła nasze oczekiwania, ponieważ do Polskiego Czerwonego Krzyża przekazaliśmy kwotę aż 1032,90 zł, która w najbliższym czasie trafi do potrzebujących z najbliższej okolicy.

Klasa 2Te serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu, zarówno tym, którzy przynieśli słodkości, jak i tym, którzy wsparli akcję swoim zakupem.   To nie tylko akcja charytatywna, ale również piękny przykład solidarności. To nie tylko lekcja empatii, ale także wyraz odpowiedzialności społecznej. Młodzi ludzie pokazali, że chcą i potrafią pomagać innym.

Klasa 2Te