Międzyklasowy Bieg na Orientację

Międzyklasowy Bieg na Orientację
Stacja Zadanie Wyjaśnienie Punkty
A RZUTY DO KOSZA

 

Koszykówka to dyscyplina sportu drużynowego, której początki sięgają już 1891 roku. Wybierzcie 3 osoby. Macie 45 sekund podczas których 2 piłki koszykowe musicie wrzucić do kosza jak najwięcej razy. Ile razy traficie do kosza, tyle punktów zdobywacie.

3,2,1 start!

Liczba punktów równoznaczna z ilością trafionych koszy.
B KALAMBURY Gra typu jeden pokazuje, reszta zgaduje. Im więcej odgadniętych haseł, tym więcej zdobytych punktów. Macie 30 sekund na jedno hasło. Do dzieła! Za każde odgadnięte hasło = 5 punktów

 

Maksymalna ilość punktów do zdobycia: 15.

C SKAKANIE NA SKAKANCE Skakanie na skakance wpływa bardzo pozytywnie na nasz metabolizm, wygląd i jędrność ramion. Dodatkowo poprawia koordynację i wzmacnia stawy. Wytypujcie 2 osoby. Czy dacie radę skakać na skakance przez minutę? 60 sekund = 15 punktów

59 – 50 sekundy = 12 punktów

49 – 45 sekundy = 10 punktów

44 – 40 sekund = 8 punktów

39 – 35 sekund = 6 punktów

34 – 30 sekund = 5 punktów

 

Maksymalna ilość punktów do zdobycia: 15

D ZADANIA LOGICZNE Zagadki logiczne to wszelkiego rodzaju zadania, przy których musisz nieco pogłówkować, by znaleźć nieoczywiste rozwiązanie. Poprawiają one umiejętności logicznego myślenia. A ono zawsze jest w cenie! Waszym zadaniem jest rozwiązanie krzyżówki. Powodzenia!

 

 

 

 

 

Zagadki logiczne to wszelkiego rodzaju zadania, przy których musisz nieco pogłówkować, by znaleźć nieoczywiste rozwiązanie. Poprawiają one umiejętności logicznego myślenia. A ono zawsze jest w cenie! Waszym zadaniem jest rozwiązanie rebusów. Powodzenia!

1 odgadnięte hasło w krzyżówce = 2 punkty

2 odgadnięte hasła w krzyżówce = 4 punkty

3 odgadnięte hasła w krzyżówce = 6 punktów

4 odgadnięte hasła w krzyżówce = 8 punktów

5 odgadniętych haseł w krzyżówce = 10 punktów

6 odgadniętych haseł w krzyżówce = 12 punktów

Czas poniżej 1:30 = 3 punkty

 

Maksymalna ilość punktów do zdobycia: 15

 

 

Za każde odgadnięte hasło = 5 punktów

 

Maksymalna ilość punktów do zdobycia: 15.

 

 

E TOR PRZESZKÓD To już ostatni przystanek podczas dzisiejszego Biegu na Orientację. Aby znaleźć się na mecie musicie pokonać tor przeszkód. Wybierzcie 6 osób z grupy i nadajcie im numerki startowe od 1 do 6.

Podczas pokonywania toru będzie obowiązywać kolejność według nadanych numerków startowych. Aby mogła wystartować następna osoba, musi przybić piątkę z osobą kończącą bieg. Każda osoba poprawnie wykonująca zadanie podwyższy stan waszego konta o 3 punkty. Im szybciej na mecie tym lepiej, a więc ruszajcie!

 

 

 

 

 

 

Kolejność według numerków startowych

 

1 osoba:

– skakanie w worku do pachołka

– 5 skoków na skakance

– powrót biegiem

 

2 osoba:

–  kozłowanie piłki

– rzut piłki do skrzyni

– powrót skakanie na jednej nodze

 

3 osoba:

– turlanie piłki rękoma

– przełożenie szarfy od dołu do góry

– powrót biegiem

 

4 osoba:

– przejście po wąskiej stronie ławeczki

– 5 pajacyków

– powrót „Kaczym chodem”

 

5 osoba:

– bieg trzymając piłeczkę pingpongową na łyżce, starając się by nie spadła

– przełożenie szarfy od góry do dołu

– powrót biegiem

 

6 osoba:

– skakanie na prawej nodze

– przejście pod drążkiem

– powrót skakanie na lewej nodze

 

Razem:

– bieg

– przeskoczenie drążka

– bieg do mety

 

Każde poprawne wykonane zadanie = 3 punkty

 

Najlepszy czas = 3 punkty

 

Maksymalna ilość punktów do zdobycia = 21 punktów