Po raz siódmy pobiegli „po zdrowie”

Po raz siódmy pobiegli „po zdrowie”

24 września br. na plantach kozielskich oraz w parku miejskim odbył się VII Bieg po Zdrowie, którego organizatorem był Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich oraz Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu; Honorowy Patronat nad imprezą objęła Pani Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle.

Tradycyjnie – przygotowania do Biegu trwały od rana: szykowano biuro zawodów, trasę biegu oraz poczęstunek dla uczestników – pyszne drożdżówki pieczone przez nauczycieli i uczniów klas gastronomicznych Szkoły. Pierwsi zawodnicy pojawili się tuż przed dziewiątą, natomiast ostatnia rejestracja uczestnika miała miejsce na kwadrans przed rozpoczęciem biegu. Tym razem wśród biegaczy była Prezydent Miasta pani Sabina Nowosielska, która pozytywną energią dawała przykład, jak radzić sobie z jesienną szarugą . Po zaciętej rywalizacji  pierwszy na metę wbiegł Damian Harnus, natomiast wśród kobiet najszybsza była Monika Kusz. Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal ufundowany przez Starostwo Powiatowe, a dodatkowo najlepsi – zarówno w kategorii OPEN, jak i w poszczególnych kategoriach wiekowych – puchary,  których fundatorem była Prezydent Miasta.

Dobre humory zawodników, świetnie przygotowana trasa, trofea dla zwycięzców oraz pachnące, pyszne bułeczki to wystarczające powody, by uznać VII Bieg po Zdrowie za udaną  imprezę😊.