Sukces uczniów ZS 1 w X Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Fryzjerskiej

Sukces uczniów ZS 1 w  X Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Fryzjerskiej

Dnia 30.03.2022r już po raz dziesiąty odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy Fryzjerskiej pod patronatem Izby Rzemieślniczej w Opolu. W tym roku konkurs odbył się w formie zdalnej na platformie edukacyjnej Quizziz. Organizatorem jak co roku byli nauczyciele przedmiotów zawodowych z fryzjerstwa Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie – Koźlu.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 50 pytań z zakresu wiedzy fryzjerskiej . Pytania konkursowe obejmowały wiedzę teoretyczną i praktyczną zawartą w podstawie programowej dla szkół kształcących przyszłych adeptów fryzjerstwa. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów z 8 szkół województwa opolskiego realizujących kształcenie zarówno w szkołach Branżowych jak  i Technikum Usług Fryzjerskich.

Konkurs Wiedzy Fryzjerskiej wyłonił trójkę najlepszych uczniów w województwie opolskim jeśli chodzi o wiedzę z przedmiotów zawodowych z fryzjerstwa.

  • III miejsce Patrycja Ceda z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie –Koźlu,
  • II miejsceWiktoria Zalcman  z Zespołu Szkół budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu
  • I miejsceAnna Kudla z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie –Koźlu.

Serdecznie gratulujemy laureatom.

Sponsorami nagród w konkursie był Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski.