Zmarł Zdzisław Mężyk

Z przykrością informujemy, że zmarł prof. Zdzisław Mężyk.

Pan Profesor  rozpoczął pracę w naszej szkole 1960 r. Uczył historii oraz wiedzy obywatelskiej. Znany był ze swych patriotycznych przekonań i postaw. Zawsze uczynny, kulturalny i spokojny. Zapamiętany został jako wymagający nauczyciel i przyjaciel młodzieży

Niektórzy jego uczniowie wspominali, że nie mieli żadnych problemów z dostaniem się na studia, gdy jednym z przedmiotów zdawanych na egzaminie wstępnym była historia. W szkolnych kronikach i w Księgach Protokołów można znaleźć wpisy świadczące o zaangażowaniu Pana Profesora w życie szkoły i w sprawy  pomocy młodzieży.

Pan prof. Zdzisław Mężyk zakończył pracę w naszej szkole w 1991 r. przechodząc na emeryturę. Wtedy też Państwo Mężykowie przeprowadzili się do Wrocławia, lecz zawsze, gdy przebywał w Koźlu, odwiedzał swoją „starą” szkołę, koleżanki i kolegów z pracy.

Za swą oddaną pracę uzyskał wiele Nagród Dyrektora oraz Nagród Ministra Oświaty i Wychowania; był również odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Pogrzeb odbędzie się we Wrocławiu, w sobotę 19. października.

Cześć Jego Pamięci!