„Tydzień Zawodowców” w ZS nr 1

„Tydzień Zawodowców” w ZS nr 1

W dniach 22.11-2021- 25.11.20212 r. w Zespole Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się tydzień zawodowców. Zainteresowani zawodami uczniowie klas ósmych mogli zapoznać się z zawodami, w jakich kształci nasza szkoła. Brali czynny udział w zajęciach z przedmiotów zawodowych.

Branża budowlana przeprowadziła zajęcia z pokazu malowania pistoletem natryskowym, rysunku technicznego oraz z geodezji – tzn. pracy na sprzęcie geodezyjnym. Grupa ekonomiczna wprowadziła młodszych kolegów w fascynujący świat pieniądza. Uczniowie zainteresowani gastronomią mogli wziąć udział w zajęciach  z dietetyki, obsługi konsumenta oraz w warsztatach kuchni włoskiej. Osoby zainteresowane fryzjerstwem poszerzały swoja wiedzę podczas badania włosów  mikrokamerą, doskonaliły umiejętności wykonania makijażu, stylizacji fryzur. Branża logistyczna przygotowała dla swoich kandydatów grę logistyczną „Do celu” –  w której uczniowie przy pomocy kodów kreskowych oraz aplikacji telefonicznej poznawali układ pomieszczeń w naszej szkole, zabawę logistyczną, pokazująca pracę logistyka w obszarze transportu w czasie, której  organizowali usługi transportowe z wykorzystaniem różnych środków transportu (modeli firmy BRUDER). Uczestnicy wraz z uczniami klas technikum logistycznego zapoznawali się z zapytaniem kontrahenta oraz przygotowywali ofertę na realizację usługi transportowej. Wszystkie osoby odwiedzające nasza szkołę miały okazję porozmawiać z uczniami i nauczycielami oraz uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania związane z kształceniem w naszej szkole. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem, odwiedziło nas 185 uczniów.

Dziękujemy za zainteresowanie i czekamy na Was!