Warsztaty florystyczne w kwiaciarni Różany Ogród

Warsztaty florystyczne w kwiaciarni Różany Ogród

Podczas trwającej pandemii bardzo trudno jest angażować młodzież w różnorakie przedsięwzięcia, w trakcie których zachowane zostają wszelkie obostrzenia. Mimo to podczas zmiany systemu nauczania młodzież narażona jest na stały kontakt z komputerem czy telefonem i warto dokładać wszelkich starań, by podejmowali nawet najmniejszą aktywność, sprzyjającą rozwój wychowanków.  Warto podjąć inicjatywę, będącą swoistą odskocznią od codziennych obowiązków. Wychodząc naprzeciw wymaganiom podjęte zostały działania mające na celu zagospodarowanie czasu wolnego, zachęcenie do kreatywnego myślenia, integracji, a także rozwijania dolności manualnych.

W dniach 03-05.02.2021 r. uczniowie Szkoły Branżowej I st. Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich, a tym samym Młodzież Hufca Pracy w Kędzierzynie – Koźlu wraz w wychowawcami wzięli udział w warsztatach florystycznych, które odbyły się w lokalnej kwiaciarni Różany Ogród. Uczestnicy zaangażowali się w sposób nadzwyczajny, zwracając przede wszystkim uwagę na instrukcje, których udzieliła prowadząca warsztatów –właścicielka kwiaciarni- pani Elżbieta Kruk. W wyniku interakcji powstały piękne, niepowtarzalne lasy w szkle. Biorąc pod uwagę fakt, iż każdy uczestnik musiał samodzielnie wykonywać swoją pracę, przyczyniło się to do zaistnienia więzi między uczniami a prowadzącą i poczucia odpowiedzialności za wykonanie prac. Podczas warsztatów uczestnicy mieli do dyspozycji szklane słoje, kwiaty oraz wszelkiego rodzaju zdobniki naturalne – w tym korę, kamienie itp.- z których powstały lasy w szkle. Wychowankowie dzięki tego typu zajęciom mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań, zdolności manualnych, pracy indywidualnej i zespołowej, a przede wszystkim wykazania się kreatywnością i zdolnościami florystycznym. Jesteście ciekawi jak wyglądały prace naszych zdolnych uczniów?

Agnieszka Mecner